Natchnienie, pomysł?

Zombie
Szymon
Szymon

Siemka, Od jakiegoś czasu rozmyślam co mógłbym zrobić.

Myślałem nad zrobieniem pluginu do TS3, ale z tego powodu, że API tej aplikacji nie pozwala mi na prawie nic zrezygnowałem. Myślałem nad botem do serwera TS3, ale jest tego pełno. Na końcu wpadłem na pomysł żeby edytować Edytor Mapek Margonem do wersji bardziej użyteczne.

Ten ostatni pomysł jest nawet ciekawy, ale w dotnecie nie lubię pisać (chyba, że przepisze to na jave).

Czekam na propozycje. W tym dziale chyba można o wszystkim pisać więc piszę. A tymczasem pójdę zrobić sobie coś do jedzenia 8)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Margonem nie ma co, słaba wg. mnie gra 😛 Możesz zrobić serwer do csgo :D

Szymon
Szymon

Serwer do CSGO? 😮 Myślałem jeszcze nad bardziej abstrakcyjnymi rzeczami. Na przykład własny komunikator głosowy.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W jakich językach programowania się dobrze czujesz?

Szymon
Szymon

Java... Nie zamierzam dążyć do kształcenia każdego języku. Wybrałem sobie język, który otwiera przede mną wiele możliwości. Czego mogłem nie widzieć przy reszcie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Android SDK też wchodzi w grę?

Szymon
Szymon

Wchodzi w grę, ale mam do niego trochę sceptyczne nastawienie (ale nie skreślam go). Nie miałem z Android SDK zbyt dużego kontaktu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Akurat tworzę API panelu 3.0 i można by przygotować otwartoźródłową appkę na androida. Ja na javę ani androida nie mam siły póki co 😃

Szymon
Szymon

Projekt nadaje się idealnie do CV. Odbieranie danych RESTowych, parsowanie. Ideolo.

Tylko trzeba by zrobić dobre wykonanie + wsparcie dla każdej wersji 4.3+. Mimo, że mamy 6.0, bo nie każdy ma najnowsze telefony. Pod takie appki to chyba nie ma wielkiej różnicy.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W zasadzie JB już raczej wychodzi z rynku. Może 4.4 (Kitkat) w górę? O ile to coś ułatwia, aż tak dobrze na API Androida to się nie znam.

koweq
koweq

Szymon:

6.0,

Poprawka, mamy już 7.0 na Pixelach, Nexusach itp.. I można też go mieć tak po prostu.

Szymon
Szymon

Długo zajmie Ci pisanie tego API? Jeżeli masz jakąś rozpiskę jakie dane powinny zwracać odpowiednie zapytania to mogę zacząć grzebać w tym/przyszłym tygodniu. A jak nie to mogę poczekać (może nabiorę jeszcze więcej chęci).

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że do końca grudnia będą już jakieś przykładowe endpointy. Może jakieś wypisanie usług czy profil użytkownika w przyszłym tygodniu.

Póki co możesz ogarnąć UI i jak wygląda kwestia autoryzacji bo z pewnością będzie użyte JWT do tego. Same zapytania i parsowanie JSON to raczej nie problem :slight_smile:

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ładna i w pełni funkcjonalna aplikacja lvlup byłaby genialna. 😃

Szymon
Szymon

Ruszyło się coś odnośnie tego API?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jest już zarys dostępny online ale brakuje jeszcze dokumentacji jak z tego korzystać. Sądzę że to kwestia kilku dni.

Szymon
Szymon

@SystemZ i jak?

Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to nadal czekam.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dam znać, przykładowe API już działa i jest dostępne z sieci, jeszcze doszlifowuje pewne rzeczy.

JanekJaran
JanekJaran

Możesz spróbować napisać własny launcher? Jeżeli umiesz korzystać z API spigota mam pewien pomysł

Szymon
Szymon

Launcher do klienta minecraft? Nie rozumiem jakie ma powiązanie taki launcher z API spigota. Swoją drogą powstaje już launcher do minecrafta tworzony przez Mojang. Mi się podoba. Więcej informacji tutaj https://lvlup.rok.ovh/t/nowy-testowy-launcher-minecraft/1790

JanekJaran
JanekJaran

To były 2 odrębne myśli. Jedna dotyczyła lanchera gry, a druga pluginu.

Mespi
Mespi

@riko.dev złomek do zamknięcia :kappa: Po tych 3 latach raczej już nie aktualne :nosacz: