Nginx, Apache2 nasłuchiwanie portów - problem, który nie działa

Pytania i problemy
vps, zarządzanie, www, apache2, ngnix
sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

Witam, mam problem z moimi stronami. Nie mogę uruchomić żadnej ze stron, ponieważ miałem problemy z nginx oraz z apache. Chodziło tutaj o to, że kłóciły się ze sobą ponieważ nasłuchiwały ten sam port :80. Jak włączyłem nginx, to nie mogłem uruchomić apache2 i na odwrót. Problem rozwiązałem, aczkolwiek teraz nie mogę wejść na swoje serwisy. Zakładam, że przez źle skonfigurowany nginx. Na wszystkich stronach czyta plik z tej ścieżki: var/www/html, a nie z miejsca gdzie znajdują się strony. Czy jest ktoś kto może mi pomóc? Nie musi być to pomoc nieodpłatna. Zależy mi na czasie, aby to naprawić, ponieważ kilka serwisów stoi od paru dni. Pozdrawiam.

#nginx #apache2 #port80 #8080

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies
  • Ok, z jakiego serwera WWW chcesz korzystać, zakładam że jesteś laikiem i wolisz używać jeden serwer WWW niż apache + nginx jako revers proxy.
  • Gdzie masz skonfigurowane vhosty (na którym serwerze WWW ustawiałeś je po prostu)
  • Jeżeli masz pliki strony np. w lokalizacji /var/www/tuje-sa-najlepsze to czy podałeś ją w vhoście i go włączyłeś (dla apache2 a2ensite vhost, dla nginx ln -s /etc/nginx/sites-available/vhost /etc/nginx/sites-available/vhost)?
sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

A takie coś się wyświetla na stronach, jeżeli potrzeba ma więcej screenów.

4|690x222

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

W apache2 musisz dodać dodatkowo port w nano /etc/apache2/ports.conf, jeżeli możesz podaj także gdzie znajdują się pliki strony i jaki serwer WWW chcesz używać do jej wyświetlania. Dodatkowo nie rozumiem po co Ci WWW na porcie 8080

sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

Nie działają mi serwisy internetowe, mam ich 7. Coś się stało z Nginx oraz Apache2, aby moje wszystkie serwisy mogły funkcjonować poprawnie wymagany jest nginx i apache2 do ich poprawnego działania. Padł apache2 i nie mogłem go włączyć. Jak wyłączyłem apache2, to mogłem włączyć nginx i na odwrót... Okazało się, że takie same porty są ustawione w nginx oraz apache2 więc zrobiłem to co Ci napisałem. Odinstalowałem później apache2 i nginx i zainstalowałem ponownie. Może coś źle jest ustawione. Nie mogę wejść na żadną ze swoich witryn internetowych.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Ok, w takim bądź razie edytuj /etc/apache2/ports.conf image|376x165 Używasz SSLa na apache2?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Wszystko co opisujesz jest zbyt chaotyczne. Nie da się Ci pomóc nie wiedząc:

  • Dlaczego musisz używać apache i nginx razem
  • Jak masz skonfigurowane vhosty
  • Który serwer chcesz używać jako ten główny (na portach 80 i 443)
  • Gdzie znajdują się pliki stron WWW
  • Jakie błędy Ci wyskakują (service nginx status | service apache2 status)
sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

Ponieważ jeden serwis tego wymaga. Taki skrypt po prostu. Nie mam nic skonfigurowane, po prostu z dnia na dzień przestało działać. Mam serwer VPS na ovh.com, używam panelu Hestia do administracji tymi domenami. Wszystko jest podpięte w hesti. Pliki stron znajdują się tutaj: /home/admin/web

Nie mam żadnych błędów. Wcześniej występowały w trakcie awarii kiedy takie same porty były ustawione na Nginx i apache2.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Z panelu Hestia nie miałem okazji korzystać, czy jest tam możliwość wybory serwera WWW czyli apache2 / nginx

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Ok, czyli przed i po awarii nie modyfikowałeś niczego w plikach serwerów WWW? Jeżeli tak to przywróć domyślne konfiguracje. Rozwiązanie problemu szukał bym w panelu Hestia, bo on zarządza serwerami WWW i jeżeli zmienisz konfiguracje ręcznie bardzo prawdopodobne, że jeszcze bardziej się wysypie. nginx działa jako revers proxy, w takim bądz razie by default apache2 powinien być na innych portach

sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

Nic nie modyfikowałem. Możliwe, że mam nie ustawione te virtual hosty nie wiem, na żadną stronę nie można wejść nie wiem czemu. Nikt nie jest w stanie mi pomóc. Pisałem chyba w całym internecie i nawet opłata za pomoc nikogo nie interesuje. Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem.

Glupikocz
Glupikocz

Zobacz PV postaram się Ci pomóc

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Bez dostępu do serwera w tym przypadku nie da się pomóc, każde pytanie kończy się tą samą odpowiedzią "nie wiem - nie znam się pomocy!". Coś czuję, że jeżeli nic nie edytowałeś w plikach serwerów WWW to problem bardzo łatwo będzie można przeklinać na panelu, możliwe że ktoś po prostu zmienił jakąś opcję i dlatego się wysypało.

Glupikocz
Glupikocz

Potwierdzam trochę za mało informacji i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie Kredensa

KrEdEnS:

Który serwer chcesz używać jako ten główny (na portach 80 i 443) a ty mu odpowiadasz

sklepogrodniczy:

Mam serwer VPS na ovh.com

A jemu chodzi czy apache2 jest głównym serwerem WWW czy ngnix

sklepogrodniczy
sklepogrodniczy

DC Jurek Owsiak#5494

Tak, apache 2 to główny serwer web serwer

Glupikocz
Glupikocz
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.