Nie da się włączyć filtrowania na VPS KVM

Rozwiązane
panel-v3-naprawione
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

690x407 Po kliknięciu włącz nic się nie dzieje. Ponowne zalogowanie / odświeżenie też nie pomaga.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sprawdziłem raport błędu z tamtego momentu i wygląda na to że twój VPS akurat ma adres IP który leży w bloku.

Tworząc tą wstępną wersję uwzględniłem póki co tylko adresy które są "samodzielne" gdyż te stanowią większość. W ciągu kilku następnych dni postaram się to ulepszyć tak aby uwzględniać też ten przypadek.

Generalnie u większości osób powinno to działać, wybacz że akurat masz pecha :slight_frown:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Przed kliknięciem w filtrowanie, jest tam napis "IP Główne" -czyżby można było kiedyś dokupić dodatkowe IP do swojego VPSa? Byłaby to bardzo ciekawa opcja, choćby takie IP z bloku (np z końcówką +1 do głównego) Co do błędu to wydaje mi się że moje IP jest również w bloku (sprawdzilem szukając w przeglądarce podobnych adresów ;) ) a wydaje się że wszystko działa.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Najprościej sprawdzić adres IP w whois, jeśli są tam dane lvlup.pro to oznacza że ten adres leży w bloku i póki co jeszcze niestety nie zadziała.

Najprawdopodobniej będzie możliwość zakupu dodatkowych adresów dla KVM 4GB RAM i większych.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@Nieznajomy11 Wprowadziłem szybką poprawkę, daj znać czy już działa w twoim przypadku.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mogę już włączyć i wyłączyć.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla pewności prosiłbym jeszcze o informację od innych osób czy im działa czy nie :slight_smile:

Pantoflarz
Pantoflarz

Mi tak jakoś utknęło.

Pokazuje "Włączanie"

i kółko się ładuje, ale już robi tak od dwóch minut i w sumie nie wiem czy czekać czy co zrobić.

Zrefreshowałem, pokazało że włączone. Jednakże nie wiem czy to dalej nie lekki bug skoro cały czas pokazywało "Włączanie" i musiałem sforsować refresh aby pokazało że zrobiło.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mam tak samo jak przedmówca @Pantoflarz

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie zwróciłem na to uwagi, ale też.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czy ten problem nadal występuje?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Po kilkunastu sekundach przestało się kręcić i status zmienił się na wyłączony. Działa :>

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Niestety u mnie to nie działa 😕

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ile czasu czekałeś? Może to potrwać minutę lub dwie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Szczerze mówiąc? Około 10 minut :/

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

U mnie nie trwa to powyżej 2 min

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@Nieznajomy11 Póki co nie mogę tego potwierdzić na demo na beta 12, czy ktoś ma może jeszcze ten błąd?

Pantoflarz
Pantoflarz

Na beta 11 jak jeszcze posiadalem KVM to bug juz nie wystepowal. Na beta 12 nie potwierdze bo nie mam KVM xD

Sory, ze kalecze jezyk polski, angielska klawiatura boli ✌️

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Użyj demo gdzie masz pełno KVM i daj znać ;) https://lvlup.rok.ovh/t/panel-klienta-v3-0-otwarte-betatesty/2030/#1

Pantoflarz
Pantoflarz

Potwierdzam, śmiga. Jedyne co w tym mi nie pasuje to wygląd tego checkboxa na ptaszek ale gdzieś to pewnie już zgłoszone było. Strasznie to nie pasuje 😕

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pantoflarz:

Potwierdzam, śmiga.

Mam problem z klasyfikacją czy dać to jako naprawione czy odrzucone. Nie byłem w stanie odtworzyć tego błędu, nie naprawiałem też nic bezpośrednio.

Pantoflarz:

Jedyne co w tym mi nie pasuje to wygląd tego checkboxa na ptaszek ale gdzieś to pewnie już zgłoszone było. Strasznie to nie pasuje 😕

https://lvlup.rok.ovh/t/lipnie-wygladajace-checkboxy-w-regulach-firewall-game/2579

Pantoflarz
Pantoflarz

Naprawione. Zdecydowanie. Biblioteka vue zrobiła pewnie swoje, albo w backendzie tak o przy poprawach które wprowadzałeś błąd sam się rozwiązał.

No właśnie widziałem gdzieś ale nie miałem czasu szukać :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W sumie to temat dotyczył błędu na blokach IP a to zostało rozwiązane.

Zamykam i dodaję +1 dla @Pantoflarz