Nie da się wyłączyć VPS x kopia zapasowa w toku

Pytania i problemy
Lempik
Lempik

Dzisiaj o ok. siódmej rano mi się zawiesiło polecenie "tar xvf..." podczas robienia kopii zapasowej mojego serwera MC (czyli odpowiedni katalog i podkatalogi). No to chciałem serwer restartować (ostatnio restartowałem serwer 7 grudnia). Niby reboot mi się udał, ale zawiesiło się połączenie ftp, klient ftp nie potrafi nawiązać połączenia.

Chciałem twardo wyłączyć VPS, ale też jest problem - czerwony przycisk "twarde wył." znika, ale VPS jest niby ciągle włączony (duży prostokąt jest ciągle zielony). obrazek|327x191, 75%

Na konsoli proxmox widzę błąd: "Error: VM is locked (backup)". obrazek|686x51, 75%

A jak patrzę na panelu mojego VPS do zakładki "kopie", to widzę, że kopia zapasowa VPS została uruchomiona przed trzecią w nocy i jest ciągle "w toku", choć w poprzednich dniach kopia zapasowa trwała tylko kilka minut. obrazek|668x258, 75%

Czyli teraz nie mogę VPS wyłączyć, nie mogę go włączyć... Co w tej sytuacji mogę zrobić?

TheMultii
TheMultii

Czekać na obsługę, która może:

  • Odblokować vmke ręcznie, bo coś się po prostu zepsuło
  • Zrestartować cały węzeł, bo jest szansa, że to jego wina, a nie pojedynczego vpsa
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.