Nie działają mi launchery minecraft - pomocy

Pytania i problemy
szymhal
szymhal

Siema, od wczoraj wieczorem, żaden z moich launcherów nie działa (Minecraft Premium, Shiginima, Zyczu).

Wszystkie reinstalowałem, nawet Jave reinstalowałem i nic. Tylko Crystal działa, ale ten launcher mi nie pasuje. Gdy odpalam Zyczu i Shiginime to się nic nie dzieje, a gdy odaplę Minecrafta Premium, to pokazuje się puste okno i nic. Może ktoś coś zaradzić w czym jest błąd? Co się stało?

Z góry dzięki za pomoc.

xxanonymousxx11
xxanonymousxx11

Witaj spróbuj usunąć w %appdata% .minecraft Powinno zadziałać , jak jest możliwość zaktualizuj również JAVA.

szymhal
szymhal

Java jest najnowsza, a .minecraft też usuwałem i nadal nie działa

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zyczu nie używaj, jak masz premium to tylko oryginalny. Spróbuj usunąć pliki aktualnego launchera oraz pobrać najnowszą wersję.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Masz coś jak CCleaner, albo grzebałeś w zmiennych środowiskowych? Jak tak, to polecam reinstall Javy (i tak polecam, czasami zadziała 😛)

szymhal
szymhal

Mam CCleaner, jak wrócę do domu, to zabaczę co się da jeszcze zrobić.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Uruchom oryginalny launcher(jar) lub ten z terminala komendą [code]java -jar Launcher.jar[/code] i wyślij tutaj stacktrace (błąd który prawdopodobnie wyskoczy jeśli coś nie działa)

szymhal
szymhal

C:\Users\admin>java -jar Launcher.jar 'java' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Śmieszna sytuacja, iż java jest zainstalowana 😃

Odinstalowałem launcher, jave i nadal nic. To samo

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

szymhal:

'java' is not recognized as an internal or external command,

niezdefiniowana zmienna? :> to powinno pomóc:

http://stackoverflow.com/questions/15796855/java-is-not-recognized-as-an-internal-or-external-command

szymhal
szymhal

Nie rozumiem. Nie dość, że w katalogu Program Files nie mam folderu z Javą, to do tego nie działa. Stosowałem się do tego:

Right click on My Computer Select Properties Select Advanced System Settings Select Advanced tab Select Environment Variables Select Path under System Variables Click on Edit button In Variable value editor paste this at the start of the line C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_72\bin; Click Ok then Ok again Restart command prompt otherwise it won't see the change to the path variable Type java -version in command prompt.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

472x35 [code]for %i in (java.exe) do @echo. %$PATH:i[/code] lub [code]for %i in (javac.exe) do @echo. %$PATH:i[/code]

szymhal
szymhal

Pokazują się puste miejsca w konsoli. Komenda nic nie pokazuje.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

która jave instalowałeś? sdk, jdk czy jre?

szymhal
szymhal

jre

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Czyli ewidentnie CCleaner wyczyścił wszystkie zmienne środowiskowe ;)

szymhal
szymhal

Twoja wersja również nie działa. Wiele razy korzystałem z CCleaner'a i nigdy nie miałem z nim problemów. Nie mam pojęcia co się stało.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Robiłeś może kopię rejestru przy czyszczeniu CCleanerem?

szymhal
szymhal

Nie, iż nigdy nie miałem z nim problemów. Od roku z niego korzystam.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Może sprawdz/sprobuj przywrocic do punktu przywracania w czasie gdy działało, tak chyba będzie najprościej. ;P

szymhal
szymhal

Przywróciłem kopie zapisu rejestru systemu z przed dwóch dni, co się okazało, nie było w niej zainstalowanej Javy 😀

Zainstaluję i zobaczę czy działa.

@Edit: Nadal to samo, launcher się odpala, ale nic nie się pokazuje, puste okno.

214x142

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.