Nie działająca strona WWW

Pytania i problemy
PoProstuKolo
PoProstuKolo

Witam! Mam postawioną na vps'ie stronę www, obok serwera mc. Strona działała bezproblemowo do wczoraj. W pewnym momencie serwer mc się zaciął więc postanowiłem uruchomić vps'a za pomocą komendy 'reboot' w putty. Po restarcie serwer zaczął działać prawidłowo, lecz strona nie chciała się uruchomić. Przeczekałem noc, bo myślałem, że może coś potrzebuje zatrybić. Jednakże dzisiaj to samo. Odinstalowałem całego apache, php itp, zainstalowałem na nowo, z nowym, aktualnym poradnikiem. Według apache, wszystko działa prawidłowo, ale na stronę nadal nie da się wejść. Czy problem może leżeć w tym, że pod jednym adresem mam i serwer mc i stronę? Dodam tylko, że wcześniej tak już było i działało bez problemu. Z góry dzięki za pomoc 😃

image|689x280

Championes
Championes

Masz swapa? Bo jak nie masz go, to dlatego pewnie zaciąło serwer.

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Swapa... A co to takiego? XD Jest to mój pierwszy vps, więc nie do końca się na tym znam

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Partycja wymiany (SWAP) – systemowa partycja występująca w systemach typu UNIX. Służy do tymczasowego przechowywania danych w sytuacji, gdy ich ilość przekracza zasoby wolnej pamięci RAM lub gdy z różnych powodów korzystniej jest przechowywać je (lub ich część) na dysku twardym.

Co do strony to sprawdź czy jest to z winy iptables, czy są jakieś błędy w logach "/var/log/httpd-error.log".

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Z tego co popatrzyłem, to ani nie widzę takiego folderu, ani żadnych plików o takiej nazwie. Co do swapa, to wydaje mi się, że go nie robiłem. No chyba że był w poradniku przy tworzeniu serwera mc, a ja nawet nie zwróciłem uwagi, że to swap

AidisProPlayer
AidisProPlayer

SWAP nie jest potrzebny. A tutaj? "/etc/httpd/logs/error_log"

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Niestety.. Albo ja jestem głupi i tego nie widzę, albo tego faktycznie nie ma ://

AidisProPlayer
AidisProPlayer

A może /var/log/apache2/error.log?

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Jedynie co mam w pliku error.log, to coś takiego: image|690x229

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Sprawdź te komendy czy pomogą:

$ sudo /etc/init.d/apache2 stop $ sudo /etc/init.d/apache2 start Jeżeli nie sprawdź czy w pliku coś się zmieniło.

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Nic, a nic 😦 Ani nie pomogło, ani plik się nie zmienił - żadnego wpisu. Według konsoli apache nadal działa poprawnie ://

EDIT: Wolałbym tego uniknąć, ale może jedynym sposobem będzie całkowity reinstall vps'a? W sensie systemu...

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Błędów niby niema, spróbuj jeszcze iptables

iptables -A INPUT -m state --state NEW -m tcp -p tcp --dport 80 -j ACCEPT

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Niestety, ale też nie działa :/ No cóż, chyba nie mam innego wyjścia niż reinstall 😦 Dzięki za pomoc ;)

Kamil02167
Kamil02167

Warto podać chociaż adres strony, aktualnie nie wiemy nic w sumie oprócz tego że "nie działa".

PoProstuKolo
PoProstuKolo

Fakt, o tym nie pomyślałem 😅 Strona to: http://flyingcraft.pl

Kamil02167
Kamil02167

Pokaż wyniki komend: sudo iptables -L i sudo ufw status

PoProstuKolo
PoProstuKolo
  1. image|562x500

  2. image|414x500

  3. image|320x62

Kamil02167
Kamil02167

Wygląda na to że strona już działa :thinking:

obraz|690x375

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.