Nie mogę połączyć się z vps przez putty, sftp itp

Zombie
vps, zarządzanie
Wodzu
Wodzu

Witam,

Mam problem, wczoraj zakupiłem vps kvm dostałem email wszystkie dane, ogólnie wszystko ładnie pięknie. Problem tkwi w tym, że nie mogę połączyć się przez program putty, ani żadnej inny do sftp. Nie mogę również spingować tego serwera.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Logujesz się do SSH poprzez IP Zewnętrzne VPSa, jako login podajesz root a jako hasło wybrane przez siebie hasło. Wykonujesz następnie komendę: apt-get install proftpd Zamykasz połączenie SSH. Następnie łączysz się z SFTP poprzez IP Zewnętrzne VPSa, jako login podajesz root a jako hasło wybrane przez siebie hasło. Port ustawiasz na 22 oraz łączysz się programem FileZilla / WinSCP.

Wodzu
Wodzu

Problem tkwi w tym, że nie mogę ;) Nawet na konsoli w tym panelu "proxmox" nie mogę zainstalować żadnego pakietu na vps.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Takie pierwsze moje pytanie - VPS jest włączony? 😃 Może źle skonfigurowana jest karta sieciowa? W panelu, na dole, jest informacja jak skonfigurować kartę sieciową.

Wodzu
Wodzu
  1. Włączony.....
  2. Wygląda na to, że karta sieciowa jest skonfigurowana poprawnie.
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A masz dostęp do powłoki VNC w Proxmox'ie? Jeżeli tak, to spróbuj wysłać pakiety ping np. na lvlup.pro

Wodzu
Wodzu
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

https://lvlup.rok.ovh/t/serwery-dns-dla-vps/172

Jak znajdziesz dla siebie jakiś adres IP z tego poradnika, to później wpisz sobie o takie coś:

echo "nameserver JAKIS_IP" > /etc/resolv.conf

I rebootnij VPSa. Czy coś na tym VPSie masz postawione - np. serwer WWW czy MC itp. ?

Wodzu
Wodzu

Zrobiłem tak jak napisałeś i bez zmian.

Nie mam nic, to jest czysty vps, wczoraj kupiłem taki dostałem i od początku takie problemy.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Skoro nawet nie pinguje po ustawieniu DNSów, wygląda to na źle skonfigurowaną kartę sieciową. Sprawdź dokładnie. Sprawdź czy masz kartę sieciową używając ifconfig eth0 lub ifconfig venet0 - wynik wyślij

Wodzu
Wodzu
Wodzu
Wodzu

Sprawdziłem plik resolv.conf i po restarcie cofa wszystkie moje zmiany, które tam zrobiłem (czyli np. to co napisałeś). http://prntscr.com/dtkcf2

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Spróbuj zresetować sieć używając service networking restart

Wodzu
Wodzu
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Przepisz dokładnie ;)

Wodzu
Wodzu

Rzeczywiście ;) Mój błąd. Poprawiłem, ale nie rozwiązało to problemu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Moim takim "banalnym" pomysłem jest reinstalacja :P Jak nie chcesz to poszukamy dalej problemu - reinstalacja potrwa parę minut, ale może skutkować możliwością połączenia :slight_smile:

Wodzu
Wodzu

Wykonałem reinstalacje - nadal to samo :/

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A wcześniej dostałeś maila z hasłem ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Widzę, że @SystemZ jest to może Nam pomoże 😃

Wodzu
Wodzu

Tak dostałem

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

VPS uruchomiony, wskaźniki pokazują cokolwiek?

LinGruby
LinGruby Pionier

Wodzu:

Wykonałem reinstalacje - nadal to samo 😕

Tak mi przyszło takie głupie pytanie a ten temat czytałeś?

https://lvlup.rok.ovh/t/podstawy-serwera-vps-kvm/55

Wodzu
Wodzu

Czytałem. Problem w pewnym sensie rozwiązany. Okazało się, że poprzednia osoba która posiadała tego vps załatwiła na nim blokadę i kupiłem zablokowanego vps... trochę dziwne, ale cóż. Czekam póki co na odblokowanie.

LinGruby
LinGruby Pionier

Wodzu:

Czekam póki co na odblokowanie.

No to wesoło, acz dziwne ;-)