Nie mogę się odbanować

Zombie
janek11012002
janek11012002

Witam! Na moim serwerze wpisując w konsoli unban, nadal nie mogę się odbanować. Komunikat który wyskakuje przy próbie wejścia: Banned: The Ban Hammer has spoken. Co mam zrobić?

koweq
koweq

spróbuj wpisać /pardon ;)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Jaki plugin do banowania?

Jeśli nie masz żadnego spróbuj: /pardon (nick)

Jeśli essentials spróbuj /unban (nick) oraz /pardonip (nick) [Czasami essentials banuje na IP]

Jeśli masz FigAdmin to z niego zrezygnuj - ma bugi, lub jeśli sie upierasz wejdź w folder u usuń blik bodajże bans.txt ;)

janek11012002
janek11012002

Mam essentials, lecz po wpisaniu tych komend nadal nie mogę wejść na własny serwer :/

koweq
koweq

Usuń pliki Essentials i zrestartuj : P

luxDev
luxDev Pionier

Dostałeś może tempbana? silnik 1.7 - 1.8 ? może ban ip :P

luxDev
luxDev Pionier

Silnik 1.7 - 1.8? Tempban?

Usuń swój plik w Essentials -> Userdata -> nick przed usunięciem wyłącz serwer oczywiście, bo zapisze go na nowo :)

janek11012002
janek11012002

1.7.9 Usunąłem swój nick z essentialsa (serwer wcześniej wyłączyłem) i nadal ten sam komunikat i nadal jestem zbanowany :/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Mógłbyś podać listę wszystkich pluginow jakich używasz na serwerze? Może to nie essentials jest u Ciebie pluginem do banowania ? - Jesteś pewien?

Druga opcja - zdezakywuj (wyłącz) plugin dopisując " _ " po rozszerzeniu, aby wyglądało to tak: essentials.jar_ . Daj znać czy podczas użycia tej opcji dalej masz ten komunikat.

janek11012002
janek11012002

Wszystkie pluginy: ColoredSigns, AdminFun, WorldEdit, PermissionsEx, WorldGuard, OreBroadcast, CompatNoCheatPlus, Essentials, EssentialsChat, PreciousStones, EssentialsSpawn, AuthMe.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wszystko powinno działać, może podczas wyłączonego serwera usuń katalog essentials (bądź przekopiuj na pulpit) i włącz serwer jeszcze raz tak by wygenerował się nowy katalog tego pluginu.

Zapytam jeszcze dla pewności:

  • Czy jesteś pewien, że wersja pluginu jest aktualna?
janek11012002
janek11012002

Zrobiłem i nadal nic...... Tak jest aktualna

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przyznam że temat wyglądał banalnie, ale jak widzę to nie takie proste.

Sądzę że warto napisać konkretną wersje silnika, która jest pod komendą /version oraz wersję pluginu .

luxDev
luxDev Pionier

Ouł, widzę double post zrobiłem przez przypadek 😃

Jak pisałem 2-gi post to trochę nie wyspany byłem, wyłącz serwer wejdź w główny katalog usuń banned-ips, banned-players włącz i gitara :D

//edit Jeśli to pomoże, to prawdopodobnie używasz starego zbugowanego essentiala, miałem ten sam problem wymieniłem na nowsza i po sprawie.

koweq
koweq

Napisał że używa nowego ;)

janek11012002
janek11012002

Główny katalog czego? XD Po wpisaniu /version: CraftBukkit version git-Bukkit-1.7.9-R0.1-10-g8688bd4-b3092jnks (MC: 1.7.9) (Implementing API version 1.7.9-R0.2)

Essentialsa ściągnąłem na wersję 1.7.9 nwm czy w tym może być problem, ale jak na mój początkujący chłopski serwerowy rozum to chyba dobrze zrobiłem XD

luxDev
luxDev Pionier

no a gdzie masz światy, sever.properties itd. ? :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Główny katalog to tam gdzie masz plik .jar z silnikiem, od tego folderu zaczyna się cała hierarchia plików serwera.

janek11012002
janek11012002

Usunąłem i nadal nic..... Cały czas ban

luxDev
luxDev Pionier

Chyba sobie teraz żartujesz, to jest nie możliwe, w takim razie masz inny plugin który zarządza banami.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla pewności zapytam, czy edytujesz dobre pliki?

Jeśli przykładowo miałeś ostatnio przenoszony serwer z PL na EU co jest prawdopodobne to zmienił się adres serwera FTP i wtedy edytujesz stare pliki :D

janek11012002
janek11012002

Miałem dwa razy FTP zmieniane i tego drugiego nie zauważyłem. Dziękuję wszystkim którzy mi pomagali. Nagrodziłem lajkiem. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i jeszcze raz dziękuję :D

Lecz jednak nadal mnie zastanawia czemu wpisując w konsoli unban nie mogłem się odbanować :/

luxDev
luxDev Pionier

Znam ten problem z /unban, nie działa, wystarczy usunąć wtedy banned-players.

Moim zdaniem coś z essentias, lub silnikiem.