Nie mogę się połączyć z serwerem teamspeak na wersji clienta 3.0.18

Zombie
zarządzanie, ts3
Lisu
Lisu

Witam, posiadam sinusbota zwykła wersja na windowsa tak żeby posłuchać sobie muzyki z kolegami. Posiadam też kupiony serwer ts na multigaming i jak zawsze wszystko działało to od wczoraj nie mogę wejść na tsa na wersji starszej niż 3.1.4 a jak wiadomo sinusbot nie jest kompatybilny z tą wersją tsa. Ma ktoś pomysł co mogę zrobić żebym mógł wejść na serwer teamspeak na wersji innej niz 3.1.4? Reinstalowałem już sinusbota jak i serwer teamspeak.

Od razu zapytam się czy kupienie orange pi zainstalowanie tam ubuntu i postawienie tam sinusbota ma sens? i czy to w ogóle będzie działać?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie jestem tak obeznany jesli chodzi o samego teamspeaka, ale co do orange pi i postawieniu tam sinusbota - będziesz potrzebował stabilnego łącza oraz stałego zasilania. Myślę, że jeśli ogólnie planujesz się bawić w takie rzeczy to można takie coś kupić, ale pod samego bota to się po prostu nie opłaca :)

Lisu
Lisu

Jak kupowałbym orange pi to głównie żeby się pobawić a jak do sinusbota też sie nada to zaraz zamówie z alie :slight_smile: Dzięki, teraz jeszcze niech ktos sie wypowie co do pierwszego problemu 😄

Issei
Issei Pionier

Możliwe że Metagaming zaktualizował "politykę" i już nie można wchodzić na starszych wersjach. Używasz tego serwera tylko do rozmów z kolegami? To zamiast tych gotowców od hostingów, naprawdę polecam kupno vps'a, chociażby od lvlup'a nawet OpenVZ za 20zł/msc i postawienie swojego serwera. Nie dość że uciągnie Ci serwer ts, to jeszcze sinusbot na spokojnie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Co do Orange Pi: nie postawisz tam serwera nawet jak zainstalujesz Ubuntu. Serwery TSa wymagają architektury procesora x86 (32 bity) albo x86_64 (64 bity). Orange Pi pracuje pod ARM (tak samo jak Raspberry Pi czy Banana Pi). Jak już to polecam LattePanda - 2 GB RAMu, procesor Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core 1,8 GHz, 32 GB pamięci EMMC, WiFi, Bluetooth 4.0, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, slot microSD i port Ethernet.

Tak jak powiedział @Issei najlepiej zakupić VPSa OpenVZ 4 GB RAMu - postawisz tam SinusBota, TSa i np. serwer MC. Jeszcze lepiej byłoby kupić KVM - lepsza ochrona etc. Na 2 GB RAMu serwer TS i SinusBot będzie chodził płynnie, bez zacięć, lecz serwer MC będzie ciężko postawić. Tutaj przydałby się wtedy większy VPS np. 3 lub 4 GB RAMu. Kiedyś miałem serwer na multigaming, lecz byłem niezadowolony i jestem tutaj, na lvlup.pro :slight_smile:

PS. Co do wersji - w query można zmienić minimalną wymaganą wersję klienta, aby mógł wejść na serwer ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

DBanaszewski:

PS. Co do wersji - w query można zmienić minimalną wymaganą wersję klienta, aby mógł wejść na serwer 😉

Tylko jest w tym problem że na tych kupnych serwerach nie masz query z tego co się orientuję, a jak sam nic nie zmieniał a mu działało wniosek jest prost że hosting wprowadził zmiany do których na kupnym TS nie ma się dostępu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Kiedyś był chyba post tutaj, o query na hostingu TS lvlup.pro - była taka możliwość - chyba bo nie pamię tam 😛

Być może ta firma prowadzi inną politykę i wtedy np. query nie jest dla użytkowników 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W lokalizacji plików sinusbota zainstaluj starszą wersję teamspeaka i to tyle :) A co do orange Pi / banana pi / raspberry pi i każdych innych PI nie da rady, nie ma TSa na wersję ARM i autorzy sinusa nawet nie myślą o jego pisaniu, bo nie zadziała. Możesz spróbować emulować x86 ale to bardzo wolne a program do tego dużo kosztuje.

Lisu
Lisu

w takim razie dam sobie spokój z Pi a lattepanda nie będę kupował bo szkoda mi tych 600zł 😄 a co do teamspeaka to bardzo miły support mi pomógł i okazało się że problem był z moim internetem. migracja serwera do Francji pomogła i juz wszystko działa 😉 Dzięki wszystkim za pomoc i zaangażowanie :kappa: