Niewidoczni gracze premium. Problem waterfalla

Pytania i problemy
Marek032
Marek032

Ostatnio po aktualizacji waterfalla do najnowszej wersji występuje problem z widocznością graczy na serwerze. Gracze premium są niewidoczni, nie można ich uderzyć czy przesunąć. Wiem, że jest to problem z proxy, bo po wrzuceniu wersji z kwietnia wszystko działa dobrze, ale chciałem mieć aktualne proxy. Każda wersja po tej działającej ma ten problem. Ktoś wie jak go rozwiązać?

Championes
Championes

Nie mógłbyś zmienić silnika na flamecorda? Bo możliwe jest to, że to nie przez waterfalla

Helios1993
Helios1993

Możesz skorzystać z Velocity, nie posiada on kodu waterfalla, więc nie ma w nim tego błędu (jeśli jest to błąd waterfalla, a nie czegoś innego).

Jeśli korzystasz z fastloginu lub jakiegoś płatnego pluginu na logowanie (fuj) to możliwe (lecz mało prawdopodobne), że aktualizacja waterfalla go zepsuła i też potrzebuje aktualizacji.

Upewnij się najpierw czego jest to wina, gdy będziesz pewny, zgłoś to na githubie waterfalla/pluginu, a najlepiej skorzystaj właśnie z silnika proxy Velocity, który jest dwukrotnie wydajniejszy od waterfalla i dużo bezpieczniejszy.

Marek032
Marek032

Jeśli korzystasz z fastloginu lub jakiegoś płatnego pluginu na logowanie (fuj) to możliwe (lecz mało prawdopodobne), że aktualizacja waterfalla go zepsuła i też potrzebuje aktualizacji.

Nie jest to jego wina bo sprawdzałem na osobnym serwerze bez żadnych pluginów i to samo Dlaczego fuj?

Kamil02167
Kamil02167

a najlepiej skorzystaj właśnie z silnika proxy Velocity, który jest dwukrotnie wydajniejszy od waterfalla i dużo bezpieczniejszy.

I wywal wsparcie dla większości wtyczek (w tym FastLogin), lub użyj pseudo wtyczki (niepolecanej) dającej wsparcie pluginów z API BungeeCord :harold:

Helios1993
Helios1993

Fastlogin jest kompatybilny z Velocity, lepsze pluginy też są z nim kompatybilne, a wszystkie inne mają zazwyczaj lepszą alternatywę.

Marek032:

Dlaczego fuj?

Zazwyczaj są bardzo amatorsko zrobione i korzystają z kodu fastloginu, nie są ani trochę bezpieczne (przykład: jpremium od dawna posiada bypassa). O wiele lepiej jest użyć authme + fastlogin, a najlepiej tryb online.

Marek032
Marek032

DBA z tego co się orientuję jest oparte o authme

Kamil02167
Kamil02167

Helios1993:

przykład: jpremium od dawna posiada bypassa

Jakieś źródło masz?

Helios1993
Helios1993

Znajomy kiedyś z tym miał problemy, pewna osoba zrobiła mu włama i była na tyle miła, że zdradziła swój sekret. Znajomy zgłosił lukę do twórcy, lecz po tygodniu zmienił plugin ponieważ luka nie została naprawiona, a gdy się go po jakichś dwóch miesiącach zapytałem jak wygląda sprawa z jego zgłoszeniem, powiedział, że autor nadal nie odpisał. Było to z pół roku temu, całkiem możliwe, że jest to już naprawione, nie interesowałem się tym później.

Kamil02167
Kamil02167

Tekst typu "kolega mówił" jest mało wiarygodny. Warto by było dać chociaż jakieś logi/sposób przez który można tam wejść, aby się odpowiednio zabezpieczyć.

Helios1993
Helios1993

Sam sprawdzałem tą metodę, więc wiem, że taka luka istnieje. Oczywiście da się tą lukę "naprawić" innym pluginem, ale jest to taka sama sytuacja jak blokowanie komendy crashującej serwer w pexie za pomocą skripta. W obu tych sytuacjach o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpieczniejszych pluginów.

Kamil02167
Kamil02167

Jednak warto poinformować użytkowników o tej luce. Jakby każdy mi tak pisał, że jakaś wtyczka ma backdoory "bo tak mówię", to połowa pluginów by mi poleciała. 😃

Marek032
Marek032

Dzisiaj zaktualizowałem waterfalla do najnowszej wersji i działa wszystko jak trzeba Niestaty, ale plugin dba nie zadziałał na velocity

Jak widać problem był z waterfallem

Marek032
Marek032

Jednak nie działa, problem nadal występuje

Zmiana silnika na velocity odpada, dba go nie wspiera

edit. Zmiana silnika na flamecorda nic nie dała

Blox61
Blox61

Velocity jest zbyt ubogie w pluginy i samo jego działanie mnie osobiście nie zadowoliło. Korzystam z Waterfalla i jestem zadowolony.

Marek032:

Ostatnio po aktualizacji waterfalla do najnowszej wersji występuje problem z widocznością graczy na serwerze. Gracze premium są niewidoczni, nie można ich uderzyć czy przesunąć. Wiem, że jest to problem z proxy, bo po wrzuceniu wersji z kwietnia wszystko działa dobrze, ale chciałem mieć aktualne proxy. Każda wersja po tej działającej ma ten problem. Ktoś wie jak go rozwiązać?

Ja bym preferował ponowne załadowanie plików i modułów Waterfalla. Skopiuj sobie pluginy do osobnego katalogu, usuń wszystkie pliki zostawiając plik waterfalla i skrypt startujący, uruchom skrypt i daj znać czy to coś dało.

Helios1993
Helios1993

Wszystko co potrzebne jest już kompatybilne z Velocity, np. libertybans, minimotd czy luckperms, a nawet istnieje pełno pluginów dla crackowanych serwerów, np. epicguard i płatny botsentry, blitzlogin oraz skinsrestorer. Wypisz używane przez ciebie pluginy, a ja znajdę alternatywy na Velocity. Co do "niezadowalającego działania", o co dokładnie chodzi? Velocity zrobiła ta sama osoba co Waterfalla, oba silniki proxy funkcjami są do siebie bardzo podobne, prawie identyczne.

Marek032
Marek032

Problem rozwiązany

Jako że po raz pierwszy tworzę serwer oparty na bungeecordzie nie wiedziałem że trzeba włączyć jego obsługę w configu

Zmieniłem linijkę bungeecord: false na true w spigot.yml Ta zmiana dodatkowo naprawiła błąd z niedziałającym skinsrestorerem

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.