Oddam w dobre ręce serwis pluginybukkit.pl

Zombie
rynek-sprzedam
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jako że chcę skupić się bardziej na lvlup.pro z chęcią oddam bezpłatnie http://pluginybukkit.pl w dobre ręce.

Jeśli nie znalazłaby się osoba która chciałaby prowadzić serwis niestety będzie musiał on zniknąć pod koniec tego miesiąca.

Propozycje związane z ulepszeniem serwisu umieszczajcie w tym wątku, napiszę do osoby PM jeśli zobaczę że plan jest dobry w celu ustalenia szczegółów.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Sam kiedyś korzystałem z tej strony - przestałem, bo nie była ona aktualizowana :/ Poprzez tą stronę powstały moje pierwsze serwery :D Kiedyś odkryłem tam vouchery do lvlup.pro :D (wykorzystane 😦) Co do planów: ja bym zmienił jej wygląd, zaktualizował pluginy (dodał nowe itp.) Prowadzę dużą stronę internetową na Wordpressie (mojej szkoły), więc Wordpress jest niczym obcym (obecnie, jak widziałem, strona działa na Wordpressie 😉) Dużo osób zaczyna swoją przygodę poprzez takie strony jak ta - pierwsze trudności z plugnami itp. więc myślę, aby tą stronę "ruszyć" 😉

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pamiętam tą stronę, kiedyś na nią wpadłem i zdziwiły mnie te "opisy czytane przez lektora". Ostatnio miałem wrażenie, że skądś znam ten głos - miałem racje, już go słyszałem :D

xMobily
xMobily

Witam :slight_smile: Jak i mój poprzednik również miałem okazję z tej strony korzystać, nie jednokrotnie, fajnie byłoby aby pojawił się tam inny styl, może jakieś forum o pluginach (?), a pluginy były by publikowane z dokładniejszymi opisami, tutorialami. Moje doświadczenie nie kończy się jedynie na wordpressie (akurat tu jest duże, kiedyś prowadzenie 2 stron większych serwerów, które potem jednak przeszły na XenForo (przez co byłem już zbędny bo post każdy potrafi napisać i przypiąć do "portalu"), obecnie prowadzę stronę parafialną (adresu nie podam bo co niektórzy mnie znajdą, tego nie chcę :slight_smile:). Jestem junioradministratorem na forum o skryptach (łatwo je odszukać, jak ktoś chce to mogę podać), moderowałem pewne forum z rakiem na poziomie drapacza chmur (aż tak wysoooooki...), forum na którym działa jakiś nołnejmowy dualmedia wraz z niejakim Makinem. Czas mam więc czemu nie :) Konta są do weryfikacji.

Czekam na odpowiedź.

happi
happi

Oddać to znaczy domenę, wszelakie pliki oraz wszystko co związane z ową stroną, czy oddać do prowadzenia, a koszty będą pokrywane przez Ciebie?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

@happi

SystemZ:

Jeśli nie znalazłaby się osoba która chciałaby prowadzić serwis niestety będzie musiał on zniknąć pod koniec tego miesiąca.

Dostaniesz domenę, pliki i wszystko i będziesz aktualizować, przedłużać ważność, zajmować się :)

Libter
Libter Developer

Witam, również jestem zainteresowany kontynuacją strony pluginybukkit.pl.

Zacznę od planów rozwoju serwisu - najważniejszym aspektem będzie oczywiście zapewnienie stałego napływu nowych wpisów, które na początku mógłbym tworzyć samodzielnie, a w dłuższej perspektywie rekrutować redaktorów do pomocy. Podjąłbym także próbę nawiązania stałej współpracy z polskimi twórcami pluginów co pozwoliłoby na publikację ich dzieł z dokładnymi opisami zaraz po wydaniu. Ze zmian kosmetycznych wymienić można:

  • wdrożenie https,
  • dążenie do pełnego spolszczenia widocznej dla użytkowników części serwisu
  • oraz inne poprawki które zostaną dostrzeżone podczas prowadzenia strony.

Obecny styl jest natomiast prosty i przejrzysty, więc raczej nie będę dążył do jego zmiany. Przy większej aktywności użytkowników możliwe jest także utworzenie forum na wzbogaconym przez kilka ważniejszych wtyczek oraz estetyczną skórkę silniku MyBB jako miejsca do uzyskania pomocy związanej z konfiguracją pluginów oraz ich tworzeniem.

Przechodząc do doświadczenia - przede wszystkim wgrywałem i konfigurowałem gotowe pluginy na wielu różnych serwerach, a także tworzyłem własne czego aktualnie najlepszym przykładem są rozwiązania wprowadzane na serwerze fCraft. Od lipca 2016 roku zarządzam forum skript.pl, dynamiczny rozwój na który składało się wiele zmian przyczynił się do ponad dwukrotnego zwiększenia aktywności względem ubiegłego roku. Prowadzę także fora oparte o silnik MyBB, z których wymienić można np. forum serwera fCraft. Dodatkowo sporadycznie tworzę pluginy w języku PHP do forumowych silników MyBB oraz IPS4, więc po zapoznaniu się z dokumentacją WordPressa mógłbym wzbogacać bloga o drobne funkcjonalności.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego zgłoszenia :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przyznam że nie spodziewałem się takiego zainteresowania serwisem. Jako że widzę sporą aktywność w tej sprawie przedłużyłem już domenę, teraz tylko kwestia kto zajmie się stroną.

Ze względu na fakt że @Libter pokazał już co potrafi we frontendzie panelu v3 oraz ilość like'ów jaką zebrał to właśnie wybieram go jako osobę która będzie kontynuować serwis.

Sądzę jednak że nie jest to decyzja binarna gdyż możecie wszyscy razem pracować nad serwisem. Potrzebuję jednak jednej osoby która będzie w centrum za to wszystko odpowiadać :slight_smile:

Przekazałem już dane do logowania @Libter wraz z potrzebnymi szczegółami więc sądze że się nie obrazi gdyby osoby chętne do pomocy napisały do niego na PM 😊

anon10657637
anon10657637

@Libter gratuluje :P Jeszcze został tylko Craftsite ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Szykuje się powoli monopolista w świecie MC PL ;) Jeśli faktycznie takie masz plany @Libter to nie zapomnij o przejęciu MPC i zrobienie tam porządku, chyba że to ten typ raka co już nic nie da się zdziałać.

anon10657637
anon10657637

SystemZ:

Szykuje się powoli monopolista w świecie MC PL

Już nim po części jest :P

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Po przejęciu zamknąć mpc i tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wystarczy skierować ruch z mpc do forum.lvlup.pro, nikt się nie skapnie 😂

anon10657637
anon10657637

Ale wiesz, ze ten rak (ktory jest wyjatkowo zlosilwy) moze miec przerzuty?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Timo:

Wystarczy skierować ruch z mpc do forum.lvlup.pro, nikt się nie skapnie 😂

Czyli generalnie nie widzisz różnicy jakości na MPC i tym forum i sądzisz że nikt nie zauważy? 😭 Ałć, to bolało.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Aaa nie pomyślałem o tym, przepraszam 😰 Chodziło mi o przyciągnięcie tutaj tych "dobrych" użytkowników 😢

Marcoral
Marcoral Pionier

W takim razie nikt się nie skapnie oznacza, że na MPC takich nie ma :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Libter zaraz przejmie wszystkie hostingi MC i pewien serwer "klonkurencji" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Libter
Libter Developer

anon10657637:

Jeszcze został tylko Craftsite ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zapominajmy o MinecraftPL ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielotematyczne MPCForum leży natomiast daleko poza kręgiem moich zainteresowań 😛 Dziś oficjalnie rozpoczęła się reaktywacja serwisu z pomocą @DBanaszewski i @xMobily. Więcej informacji na blogu i fanpage'u, wszystkich chętnych do pomocy zapraszam do kontaktu :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok jako że serwis został już przejęty to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia z projektem, podlinkować do obecnego wątku z dyskusją i zamknąć ten ;)

https://lvlup.rok.ovh/t/pluginybukkit-pl-zbior-i-opis-wielu-pluginow-do-bukkita/2496