Odpalenie strony internetowej

Pytania i problemy
AntoniSeba
AntoniSeba

Hej, mam problem, a mianowicie chciałbym postawić stronę internetową na serwerze dedykowanym. Jednak po zainstalowaniu wszystkich programów (lamp) i umieszczenu plików strony w folderze var/www odpala się taka strona image|690x411 Pomyślałem wtedy że coś zepsułem i zainstalowałem te same pliki na gotowym hostingu ale ciągle to samo. Co mogę robić źle?

PatryQHyper
PatryQHyper

Nie przekierowales domeny do katalogu public

Axerr
Axerr

Brakuje Ci pliku index.php lub index.html lub index.htm. Dlatego otrzymałeś listę plików.

AntoniSeba
AntoniSeba

A jak miałbym to zrobić pomożesz ?

Axerr
Axerr

Zacznijmy od pytania, co masz zamiar postawić?

Kamil02167
Kamil02167

Zamiast /jakas/sciezka/do/strony musi byc /jakas/sciezka/do/strony/public w virtualhost (Apache2).

AntoniSeba
AntoniSeba

image|559x266 Kurczę nie wiem konkretnie gdzie muszę to zmienić, apache2 ma wiele plików a ja niestety jestem za głupi. W którym pliku mam to konkretnie zmienić. Bo zmieniłem tak jak myślałem i nadal to samo.

AntoniSeba
AntoniSeba

Itemshop do serwera minecraft.

PatryQHyper
PatryQHyper

Niestety do apache Ci nie pomoge. Z nginxem nie ma zbytniego problemu, ale w apache chyab trzeba stworzyć mod_rewrite.

AntoniSeba
AntoniSeba

w takim razie spróbuję tego

AntoniSeba
AntoniSeba

pobrałem ngix teraz mam coś takiego i nadal nie wiem co dalej image|627x380

PatryQHyper
PatryQHyper

https://laravel.com/docs/8.x/deployment#nginx (powinno działać chociaz z głowy pisałem)

AntoniSeba
AntoniSeba

image|690x100 Zrobiłem to chyba dobrze i nic.

AntoniSeba
AntoniSeba

image|374x500

Kamil02167
Kamil02167

A jaką masz wersję PHP zainstalowaną?

PatryQHyper
PatryQHyper

To akurat nie wina php, bo by było 502

PatryQHyper
PatryQHyper

Location / nie zgadza się z tym co podlinkowałem. Wklej jeszcze raz i zmien tylko wersję php, ścieżkę i domene. Nic wiecej

Edit: Swoją drogą nie widzę na pierwszym screenie tego wpisu plików typu .env etc. Także strona jak nginxa skonfigurujesz tez się nie odpali. Być może nie wgrałeś kilku plików

AntoniSeba
AntoniSeba

Ok, spróbuję wgrać całą stronę od nowa i zrobie to no napisałeś.

Keksoniusz
Keksoniusz

Proszę zapoznaj się z tym materiałem. Przyda Ci się na przyszłość :slight_smile: https://youtu.be/SKpXWXhWYgc

AntoniSeba
AntoniSeba

oo dzięki, na pewno się przyda

AntoniSeba
AntoniSeba

7.2

AntoniSeba
AntoniSeba

image|324x500 hmm połączyłem się z stroną odnoszącą do folderu public i mam coś takiego jakby nie wgrywa strony tylko textową zawartość pliku index.php. Może to coś z php.

Kamil02167
Kamil02167

To dlaczego podajesz w configu virtualhost 7.4? :kappa:

AntoniSeba
AntoniSeba

Trochę nie rozumiem

PatryQHyper
PatryQHyper

Masz za starą wersję php. Dodatkowo w configu podałeś 7.4. Laravel wymaga 7.3 minimum

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.