OnePlus 5, czyżby kolejny zabójczo szybki telefon?

Off topic
skilx
skilx

#ONEPLUS 5 - KRÓL ANDROIDA WRACA!

Introdukcja :

Jestem pewien, jeżeli czytasz ten artykuł, pewnie znasz firmę OnePlus i jakie dzieła ta firma wykonała :slight_smile: OnePlus przez ostatnie lata wydał telefony które na czas wydania; były zabójczo szybkie 😊 OnePlus tymczasem wzrósł z małego startu, gdzie potem w zaledwie kilka lat zmagał się z szybkością produkcji telefonów - jednego z najbardziej poszukiwanych marek smartfonów. Aż do dziś, gdzie wyprodukuje następne setki tysięcy najszybszych telefonów na ziemi. Przywitaj się z OnePlus 5. To znaczy, przywitasz się z nim osobiście w tym, lub następnym miesiącu 😄

Tak, telefon będzie się nazywał 'OnePlus 5', dlaczego 5? Dlaczego omineli liczbę 4? Jest wiele teori na ten temat, na przykład że liczba 4 jest uznawana jako liczba 'nieszczęścia', lub że model 3T miał zastąpić model 4. Ale to tylko teorie :)

Kiedy firma OnePlus wyciągnie 5 model z kieszeni?

Krótko, i zwięźle, gdzieś podczas wczesnego lata. (Sezonu lata)

Jakie specyfikacje ma telefon?

Jest ciężko trochę ustalić czy telefon będzie miał dokładnie te specyfikacje, ale oto jest generalny pomysł jakie mogą być specyfikacje : undefined Wypisałem tu specyfikacje gdyż Screenshot jest słaby do widzenia.

Wydajność
Octa core (2.45 GHz, Quad Core + 1.9 GHz, Quad core)
Snapdragon 835
6 GB RAM

Wyświetlacz
5.5" (13.97 cm)
Full HD, 401 PPI
IPS LCD

Kamera
23 MP Główna Tylna Kamera (Podwójna kamera)
Dual-color LED Flash
16 MP Druga Selfie Kamera (Możliwa podwójna kamera)

Bateria
4000 mAh
Ładowanie Dash
USB Type-C port

Z tymi specyfikcjami, OnePlus napewno podbije króla Samsung S8. I tak! Może będzie miał podwójną kamerę dla selfie! 😃 Lecz coś w tym leaku specyfikacji nie pasuje, Bluetooth v4.2 dla procersora Snapdragon 835? Nie nie, coś tu nie tak. 😕

Jak ma telefon wyglądać?

Poniższe zdjęcie to leak z Chińskiego forum, nie pytajcie się jak otrzymali ten prototyp, ale oto jest pomysł. undefined Jak widzicie, zostały dwa zdjęcia upublikowane, lecz nikt nie wie które jest prawdziwe. OnePlus lubi ukrywać swoje produkty ;) Napiszcie który wam się bardziej podoba!

Ile ma telefon kosztować?

Koszt urządzenia będzie gdzieś pomiędzy £400 (2,000zł) aż do £500 (2,500zł), to prawda jest duża różnica £100 (500zł) ale to jest najlepsze przypuszczenie kosztu pod względem specyfikacji które mamy.

Podsumowanie :

Jeżeli myślicie o kupywaniu nowego telefonu, to ten telefon może być i dla Ciebie!

To jest mój pierwszy post pod względem dużego pisania, proszę wybaczyć za jakiekolwiek gramatycze lub inne błędy :slight_smile:

koweq
koweq

"zabójczo najszybszy" xD

skilx
skilx

Mój Polski.... eh

LinGruby
LinGruby Pionier

No jakby jeszcze któryś z operatorów miał go w ofercie ;-) ( marzenia ściętej głowy ) jak większość fajnych tel. no ale widać tak musi być.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

skilx:

Jestem pewien, jeżeli czytasz ten artykuł, pewnie znasz firmę OnePlus i jakie dzieła ta firma wykonała :slight_smile:

nie mam pojęcia co to jest, nigdy jej nie widziałem. serio :D

skilx
skilx

Zgadzam się 😄 Żadko teraz widać fajne telefony wraz z fajną ceną, ale mam szczęście że OnePlus ustawowił partnerstwo z moim ulubionym operatorem O2, jak tylko wyjdzie to biorę prosto z sklepu 😂

skilx
skilx

To widzisz, właśnie poznałeś pewnie jedną z najlepszych firm 😊

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

###tylkoxiaomi

Jakieś oneplusy za 3 tys które nic więcej niż taki redmi 3 mi nie dają, poza tym, że mogę poszpanować D:

skilx
skilx

Większość ludzi zna OnePlusa za szybkość i jakość telefonu (to jest telefon dla wymagających), Xiaomi robi też telefony z znakomitymi funkcjami, lecz... Ostateczna recenzja spadnie na OnePlus 😊 Przepraszam Xiaomi

DoreK
DoreK α-tester v3

Na pewno nie będzie taki szybki po roku :kappa:

LinGruby
LinGruby Pionier

A ja odpowiem konkludując do wszystkich smartphon'ów jak się dba tak się ma jak z każdym systemem operacyjnym ;-)

DoreK
DoreK α-tester v3

Wątpię żeby iOS zacinał się z byle czego, ale ok.

LinGruby
LinGruby Pionier

to zapodaj jak ja średnio ze 130 aplikacji dodatkowych ( poza systemowymi ) i z 20 działających w tle plus te co otwierasz dodatkowo każdy smartphon zajeździsz nawet iOS ;-)

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie wątpię, ale Android potrafi zaciąć się z żadnego powodu, przerywanie w animacjach, znikanie ikon czy tapety. Takie cuda się dzieją.

koweq
koweq

eee tam, cały czas tylko gadają żeby wybrać OnePlusa, sziajomi czy ajfona a ja zostanę przy LG :3

skilx
skilx

I właśnie dlatego OnePlus stworzył, można powiedzieć własny system operacyjny, Oxygen OS, o wiele bardziej wydajny, prawie co iOS(?). Dzięki dedykowanemu systemowi, podobnie jak telefony Apple, telefon będzie używał zasoby bardziej mądrze

koweq
koweq

skilx:

I właśnie dlatego OnePlus stworzył, można powiedzieć własny system operacyjny, Oxygen OS

Przecież to Android jest xD

skilx
skilx

O wiele bardziej modyfikowany dla potrzeb telefonu i jego specyfikacji 😉 Nawet Samsung nie zdobył się na wysiłek aby modyfikować system operacyjny pod swój telefon - większość jest stock Android

DoreK
DoreK α-tester v3

A to ciekawe ;P

LinGruby
LinGruby Pionier

umownie Oxygen OS pochodzi od CyanogenMod do którego żywię duży sentyment ;-) i to był główny system na moim sgs2 jak i sgs3 ;-)

koweq
koweq

LinGruby:

główny system

To da się mieć kilka systemów na telefonie?

LinGruby
LinGruby Pionier

tak a o dual boot na smartphon słyszałeś? ale to się wiąże z odblokowaniem bootloadera ( utrata gwarancji o ile nie odblokujesz w serwisie autoryzowanym ) przez daną firmę ( a to koszta )

ot tyle ;-)

koweq
koweq

nie, nie słyszałem :O

E-pg
E-pg

Eh.... Czy teraz wszyscy zaczną kopiować pomysł i design Apple z dwoma (łącznie trzema) aparatami?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wątpię żeby tak dobry specyfikacyjnie telefon kosztował 500zł - na pewno jakiś haczyk ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Hmm, czytanie.. D:

690x97

koweq
koweq

Timo:

FUNTY NIE ZŁOTY XDDDDD

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

O kurde skompromitowałem się XD

skilx
skilx

😂

DoreK
DoreK α-tester v3

Spokojnie, mi też się zdarzało na tym forum :>

endrjoo96
endrjoo96

Pomysł Apple? A taki Huawei P9? Też ma podwójny aparat, i chyba to był jeden z pierwszych telefonów z tego typu modułem, premierę miał parę miesięcy wcześniej niż Apple z iPhonem 7.

biendron
biendron

Oxygen OS, to modyfikacja Androida, a nie żaden nowy system.

koweq
koweq

skilx:

O wiele bardziej modyfikowany dla potrzeb telefonu i jego specyfikacji 😉 Nawet Samsung nie zdobył się na wysiłek aby modyfikować system operacyjny pod swój telefon - większość jest stock Android

Polecam następnym razem czytanie całego wątku :)

biendron
biendron

Spoko ;)

DoreK
DoreK α-tester v3

Weź pod uwagę że podwójne aparaty w P9 działają inaczej niż w iP7.