Opinia o hostingu

Opinie
unqart
unqart

W dniu dzisiejszym składam na państwa ręce opinie - nie będzie to dobra opinia, przykro mi ale nie mogę wydać innej. Opinia dotyczy maszyn vps kvm - posiadając taką - nie dość że po blokadzie, czekam 40 godzin na jej zdjęcie, bo właściciel posiada firmę jednoosobową co w tych standardach jest nie realne, nie do pojęcia. to po zdjęciu ów blokady, minęło dosłownie 30 sekund, gdy została nadana kolejna. System blokowania maszyn jest tragiczny, jest to trzecia blokada w przeciągu 3 dni - liczę się z stratą maszyny, bo w 15 sekund nie jestem w stanie zdążyć zalogować się to sftp a następnie do putty by zrobić cokolwiek.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Witaj, Czy mógłbyś bardziej opisać swój problem? Twoja opinia urwała się w kluczowym momencie i nie została dokończona. Z jakiej przyczyny dostałeś blokadę? Czy w tej opinii powołujesz się wyłącznie na jedną usługę? Proszę o więcej informacji, bym mógł uznać tę opinię za wartościową. Pozdrawiam.

unqart
unqart

Z mojej maszyny wysyłane mimowolne ataki na chińskie jednostki - jakieś cholerne boty się wkradły - nie mam możliwości tego usunięcia - ponieważ nie jestem w stanie zalogować się do sftp a kolejno do putty jak pisałem wyżej - bo momentalnie otrzymuje blokadę. Nawet nie mogę zrobić kopii zapasowej a potrzebne dane zostały na maszynie. I że tak powiem, jestem w czarnej d...e

koweq
koweq

No to należało wysłać ticketa z prośbą o backupa :v

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ticketa można wysłać to fakt, lecz należało się przed tym zabezpieczyć. I nie jest to wina hostingu, lecz twoja, bo mało oprócz ostrzeżenia, złamałeś regulamin. [quote]d) zapewnienie bezpieczeństwa serwera[/quote] (IV.b. art. 10) :)

unqart
unqart

Nie mogłem nic zrobić, czytasz z zrozumieniem? Co mogę zrobić w 30 cholernych sekund?

koweq
koweq

Skoro wcześniej boty się wkradły to nie zabezpieczyłeś odpowiednio VPSa więc złamałeś regulamin :v

LinGruby
LinGruby Pionier

unqart:

bo w 15 sekund nie jestem w stanie zdążyć zalogować się to sftp a następnie do putty by zrobić cokolwiek.

a przez panel proxmox też nie da rady się zalogować?

unqart:

jakieś cholerne boty się wkradły

nawet na pewno nie zmieniłeś portu ssh z 22 na inny ( bo niestety boty standardowo skanują ten własnie port )


Ja na wszystkich maszynach i lapkach na dzień dobry zmieniam port do ssh i nigdy siedząc 10 lat na linux nie miałem żadnego włamu przez boty ;-)

unqart
unqart

@lin vps jest wyłączony, nie ma jak zalogować.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

dlaczego ja odruchowo ustawiam na każdych serwerach losowe 128 znakowe hasła.. hm... 😃

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Kupując VPS zobowiązujesz się do wykonywania własnej, regularnej kopii zapasowej. Czego raczej nie uczyniłeś, co wnioskuję z Twoich wypowiedzi. Hosting ma swoje kopie, ale to takie kopie "na czarną godzinę" i nie ma obowiązku do jej udostępniania (co jednak czyni, ale za opłatą - pewnie przywracanie kopii to ból w dole pleców + koszty utrzymania itd. itp.).

Idziemy dalej - chińskie boty to najgłupsze boty grasujące po sieci. Próbują na bezczelnego popularnych portów i popularnych haseł, a skoro Tobie się wbiły i na dobre zagościły to znak że nie wywiązałeś się z kolejnego zobowiązania co już wyżej zostało wymienione. Hasło dupa123 to niezbyt dobre hasło, tak samo jak pozostanie na porcie 22.

Jak już zostałeś zablokowany to wraz z blokadą prawdopodobnie dostałeś link do zrzutu ruchu, przez który Twój VPS został zablokowany. Tam jest wyszczególnione co i jak. Rozumiem że za pierwszym razem można się wystraszyć albo nie wiedzieć co zrobić, ale odpowiedź supportu wyjaśnia co zrobić - zgrać pliki, A JEŚLI JEST KOLEJNA BLOKADA TO PRZEINSTALOWAĆ VPS. Wtedy już nie ma ratunku i czasu na zrobienie kopii zapasowej bo to znaczy że boty włączają się od razu wraz z Twoim klikiem na włącznik VPSa. Tu wracasz do punktu pierwszego - na czysty VPS zawsze można wrzucić własnego backupa.

Narzekasz że hosting odpowiada w 40 godzin? Zapytaj się kogoś ile czeka się na odpowiedź od OVH, może zmienisz zdanie (słyszałam że długo, tak do tygodnia nawet). Plus jest informacja przy tworzeniu ticketa że odpowiedź uzyskuje się do 48h. 40 < 48, więc wszystko się zgadza. Chyba.

Jeśli twierdzisz że to wina hostingu to masz do tego pełne prawo - to Twoje zdanie, które (póki co) można w tym kraju wypowiedzieć.