OVH connection reset

Pytania i problemy
korallo
korallo

Cześć, Korzystam z serwerów OVH i prowadzę średniej wielkości serwer mc, jakiś czas temu zmieniłem ofertę dedyka z GAME, na inny na serwerze który pracował jako proxy(bungeecord). Od tego czasu zaczeły występować connection reset u małej części graczy, którzy używają zazwyczaj internetu mobilnego (play, t-mobile,orange, etc...). Jeżeli gracz dostanie większą ilość danych (np załadowanie większej ilości chunkow itd) to wtedy występuje u niego connection reset. Konfiguracja jest 1:1 taka jaka była na poprzednim dedyku i jestem za nią pewny. Od razu po zmianie dedyka wychwyciłem ten błąd. Support OVH jak zwykle niepomocny. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na diagnozę, bardzo chętnie wykonam i mogę tutaj podrzucić, oczywiście pomijając rozwiązania które zaburzą działanie serwera. (uptime najważniejszy :) )

FairGames
FairGames

Na zmianę adresów IP podczas korzystania z mobilki nie ma rozwiązania, ponieważ każdy adres musi przejść autoryzacje SYN+ACK jako triple'way handshake w dodatku autoryzacja samej aplikacji odbicia client->server->client->server. Rozwiązaniem może być przełączenie mitygacji permanentnej na dynamiczną oraz wyłączenie filtrów GAME. Lecz wtedy podczas ataku pada ci aplikacja oraz klienci z mobilki i tak będą dropani bo się odpali mitygacja permanentna.

korallo
korallo

Nie używam oferty GAME, tak jak napisałem wyżej, problem występuje gdy taki gracz dostanie większą ilość pakietów, czyli ładowanie świata, nowej mapy itd.

FairGames
FairGames

Posiadasz włączoną permanentną mitygacje?

korallo
korallo

Automatyczną

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.