Ovh group labs

Zombie
zarządzanie
NNorbertPL
NNorbertPL

Witam, obecznie posiadam serwera GAME-2 z SoYouStart i chciałbym poznać waszą opinie co sądzicie o tej maszynie: https://www.runabove.com/i7-kabylake-game-servers.xml

Moja obecna maszyna przestaje mi wystarczać, jednak użycie procesora wciąż nie przekracza tych 60% a ramu podchodzi praktycznie pod 100%. Więc głównie dało by mi to 2 razy więcej RAMU. Teoretycznie daje mi także wyzsze taktowanie ramu i procesora :slight_smile: Ramu z 1333Mhz na 2400Mhz Procesora z 4GHz na 4.7GHz(5GHz turbo)

Czy jest to opłacalne? Czy bardziej opłaca się kupić 2 maszyne(nie z oferty GAME)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że wydajniejsze będą 2x GAME-2, niż 1x ta nowa. Zależy to od twoich potrzeb, jak napiszesz nam w jakim celu potrzebujesz tego kolosa to pomożemy ci bardziej :D

NNorbertPL
NNorbertPL

na 2x GAME-2 to mnie nie stać 😃

A maszyna przeznaczona dla serwerowni minecraft.

Roznica miedzy 2x GAME-2 a jedną z runabove cenowo jest około 200zł.

Lecz tak sobie myślę że nie będę kombinował i po prostu dokupie 2 dedyka z soyoustart (E3 z ssd).

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Myślę że dwie różne maszyny będą dobrą opcją. Nie ma co trzymać wszystkich serwerów na jednej maszynie, wydajność jest mniejsza. Przy dwóch różnych maszynach jest więcej mocy obliczeniowej.

NNorbertPL
NNorbertPL

Masz rację, niedługo zamówię maszynę E3-SSD-2 ;)