Packet loss na KVM

Zombie
vps, lvlup, ticket
ArrMeeR
ArrMeeR

Witajcie, Na moim VPS'ie KVM 2gb ramu, od początku, w godzinach popołudniowych jest wysoki packet lost, około 10%-20%. Nie są to ataki ddos, sprawdzałem to. Czym innym może to być spowodowane?

Szymon
Szymon

ehmm, przeciążeniem CPU?

ArrMeeR
ArrMeeR

Podczas gdy jest te packet lost procesor jest użyty w 8%

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ten problem jest obecnie mi znany i od 12 sierpnia czekam aż OVH coś z tym zrobi.

Jeśli dostałbym od klientów którzy tak mają raporty MTR w obie strony (od komputera do VPS i od VPS do komputera) z ilością próbek powiedzmy 100 lub więcej z godzin w których to występuje to byłoby mi łatwiej ich przekonać że to ich wina i może poszłoby szybciej.

https://lvlup.rok.ovh/t/jak-diagnozowac-problemy-z-siecia/837

Szymon
Szymon

To dlatego czasem mój VPS w OVH może mieć takie problemy?

matteusz78
matteusz78

Mam to samo, musimy czekać. Michał zgłosił to do OVH myślę, że to szybko ogarną.

matteusz78
matteusz78

i jak dalej nic?

ArrMeeR
ArrMeeR

U mnie na serwerze dalej packet loosty

matteusz78
matteusz78

u mnie to samo, dni lecą a graczom uniemożliwia to grę

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

@matteusz78 , możesz pomóc w rozwiązaniu tego problemu :) .

SystemZ:

Jeśli dostałbym od klientów którzy tak mają raporty MTR w obie strony (od komputera do VPS i od VPS do komputera) z ilością próbek powiedzmy 100 lub więcej z godzin w których to występuje to byłoby mi łatwiej ich przekonać że to ich wina i może poszłoby szybciej

ArrMeeR
ArrMeeR

Ja wysłałem na support raporty MTR z tydzien temu i nadal nic

Szymon
Szymon

690x388

Chyba wstrzymam się jeszcze miesiąc z tym serwerem. Niech stracę te 30 zł :/

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ponowiłem prośbę do OVH gdyż nadal mi nie odpisali.

Jutro postaram się do nich zadzwonić, jeszcze wcześniej do nich nie dzwoniłem więc nie wiem czy to nada większy priorytet sprawie ale z pewnością nie zaszkodzi.

W razie czego mam jeszcze plan B na przyszły tydzień z przygotowaniem mega szczegółowego raportu tak aby nie mieli wątpliwości że to po ich stronie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Otrzymałem odpowiedź iż admini się przyglądają sprawie - w końcu!

ArrMeeR
ArrMeeR

Wiadomo kiedy będzie już ok wszystko?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety brak konkretów. W zasadzie tak nawet brzmiała wiadomość od OVH.

matteusz78
matteusz78

oby szybko się to zakończyło bo już ponad dwa tygodnie stoi, chyba będe musiał zmienić maszyne na jakąś inną bo nie opłaca się przedłużać tej jeśli to dalej będzie występować

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Rozumiem twój ból lecz niestety na obecną chwilę nic nie mogę zrobić. Mi też zależy aby klienci byli jak najbardziej zadowoleni.

Wymieńcie chociaż jedną rzecz na której zyskuje gdy macie takie sytuacje, ja nie mogę niczego takiego przywołać :slight_smile:

matteusz78
matteusz78

rozumiem Cię i widzę, że się starasz :) wiadome że chcesz jak najlepiej ale nie mówie o zmianie hostingu tylko maszyny, obecnie występuje to u mnie tylko na n20 więc jeśli bym zmienił na jakąś inną to raczej by to pomogło

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, czyli generalnie potwierdza się że jest to kwestia serwerowni GRA w OVH. http://status.lvlup.pro/ Jak widać n20 to GRA, klienci z SBG czy RBX nie zgłaszali mi jeszcze takich problemów.

Na n30 jest trochę miejsca, nie mogę nic obiecać (zależy to od kilku czynników i jak trafiłeś przy zakupie serwera) ale stwórz ticket i zobaczę co da się zrobić z przeniesieniem.

ArrMeeR
ArrMeeR

Ja mam na n28 i tez sa packetloosy

luxDev
luxDev Pionier

U mnie dzisiaj nie było, czyżby ogarnęli coś ? :)

LinGruby
LinGruby Pionier

A u mnie na n24 i n25 jakoś nie zaobserwowałem strat w pakietach 😀

Szymon
Szymon

U mnie problem nie zniknął.

MTGmati
MTGmati

Zaryzykowałem i zakupiłem serwer bez wiedzy na tema aktualne sytuacij, jestem wnerwiony jeżeli zakupuję serwer i widzę tam po 2 / 15 pakietów. Test MTR wykonałem odrazy po tym jak zauważyłem.

MTGmati
MTGmati

Kiedy dostaniemy nowe informacje na ten temat?

luxDev
luxDev Pionier

Temat zaktualizuje Michał jak on sam się dowie od OVH co i jak, do niego pretensji nie miej :)

Kukubaczek
Kukubaczek

Na moich maszynach tez rejestruje straty pakietów. Czasami nawet zrywa wszystkie połączenia do jednej z maszyn.

matteusz78
matteusz78

gorzej że hajs leci i nie ma go zbytnio jak zarobić przez brak możliwości przez te lagi

Jebanany
Jebanany

A ja Wam powiem, że jeśli ktoś ma Neostradę albo cokolwiek innego, to będzie mieć pakiety do OVH, puszczają ruch przez np. Teliasonere i wieczorami mam ochotę się pociąć, gdy rozmawiam przez TS3 albo w coś gram. :(

matteusz78
matteusz78

ale bez przesady by na odpowiedź się czekało +5 sekund

MTGmati
MTGmati

Ale inni czekają po 2 tygodnie na rozwiązanie problemu.

Szymon
Szymon

Nie tylko ty czekasz. Każda osoba z tego forum czeka na rozwiązanie tego problemu. Nie ma co tutaj płakać ile się czeka tylko próbować jakoś zaradzić temu problemowi. Tylko jeszcze nie wiem jak :O

Tak samo my czekamy jak i @SystemZ

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Teraz macie porównanie działania obsługi 😛 OVH ma troszkę słaby czas reakcji plus "u mnie wszystko działa" nawet jak nie działa.

LinGruby
LinGruby Pionier

Po przejrzeniu wątku na n24-OpenVZ, n25-KVM nie ma problemów tylko n20-KVM, n28-KVM ma straty w pakietach.

No chyba że reszta nie zaobserwowała ?

A to co ja mam na n25 to Gravelines, OVH GRA-1 tak samo jak n20 i n28 i to jest ciekawostka n25 bez strat a n20 i n28 ze stratami ;-)

MTGmati
MTGmati

Aylin:

Teraz macie porównanie działania obsługi 😛 OVH ma troszkę słaby czas reakcji plus "u mnie wszystko działa" nawet jak nie działa.

Troszkę mały czas reakcji? Około miesiąc to jest mały czas reakcji?

matteusz78
matteusz78

no już od 12 sierpnia to się dzieje jak Michał zauważył

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ostatnią odpowiedź od OVH uzyskałem 25 sierpnia więc im się dziś przypomniałem. Zauważcie że w dziale SYS OVH na którym są serwery na supporcie obsługa pracuje pon-pt 8-16.

djmati532
djmati532

u mnie na kvm cały czas jest 2 - 10 % packet loss cały czas nie jest to spowodowane ddosami , stressami ani procesami na moim serwerze.

MTGmati
MTGmati

No przydało by się zareagować. Jest coraz więcej pakietów na serwerze. 5dni temu było 2-12pakietów, Teraz widzę 7-21pakietów

luxDev
luxDev Pionier

Pisaniem tego typu rzeczy nie przyśpieszycie tematu, Michał robi co może, i na pewno takie posty mu nie pomagają :)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Pisał do nich ostatnio a skoro nic nie napisał to i OVH też nic nie pisało. Z tego co wiem to na bieżąco informuje o wszystkim.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Otrzymałem informację że przynajmniej na jednym z hostów jest już ok, może to ktoś potwierdzić?

luxDev
luxDev Pionier

Na pewno nie n30 dzisiaj między 20-23 było po 5-7%

MTGmati
MTGmati

Takt samo są na n31

matteusz78
matteusz78

masakra od miesiąca to już trwa

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

I trwają prace mające na celu naprawienie błędu, od czasu jego zgłoszenia, takimi komentarzami nie przyspieszysz pracy. :)

matteusz78
matteusz78

no to napisałem że trwają już od nie wiadomo jakiego czasu a dalej nic z tym się nie rusza

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wczoraj coś robili z siecią, właśnie w GRA1 https://lvlup.rok.ovh/t/usterka-sieci-na-wezlach-kvm-w-serwerowni-gra1-14-09-2016/1117

Ktoś odczuwa jakieś zmiany?

luxDev
luxDev Pionier

U mnie miód.

690x431

MTGmati
MTGmati

@SystemZ Ja tak. Mam VPS'a KVM na -> n31
Od 3dni jest jak na razie 0 pakietów. (Wczoraj tylko serwer nie był dostępny na około 10min)

matteusz78
matteusz78

i jak problem został zażegnany bo nawet nie miałem jak wytestować?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na to, że tak. Najlepiej będzie jak sam sprawdzisz i dasz znać, czy problem jest rozwiązany.

luxDev
luxDev Pionier

Chyba tak u mnie cisza na ts3 jak w grobie :D (tzn nie ma pakietów)

matteusz78
matteusz78

oki tylko dlatego pisałem, że nie miałem czasu bo u mnie serwer ma tzw. edycje pewnie wiesz o co chodzi i była przerwa między nimi a samemu tego nie sprawdzę tylko gracze bezpośrednio grający na serwerze :) Pozdrawiam.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

luxDev:

tzn nie ma pakietów

Jak nie ma pakietów to bardzo źle. Chyba że masz na myśli że nie ma dropów pakietów. To wtedy dobrze :slight_smile:

Precyzja jest tu kluczowa ;) Proszę tego nie pomijać.

luxDev
luxDev Pionier

Chyba każdy wie o co chodzi w tym temacie 8)

Szymon
Szymon

Na serwerze n30 są nadal problemy? Miałem tam VPS'a, ale wygasł mi, a nie chciałem inwestować w 2 vpsy w jednym miesiącu.

luxDev
luxDev Pionier

Ja mam na n30 i cisza :D

Szymon
Szymon

@SystemZ kupiłem dzisiaj VPSa z nadzieją, że nie ma już strat i na n20 są nadal straty.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Obecnie każdą taką sytuację obsługuje już osobno.

Podejrzenie pada na dane sieci IPków przydzielane klientom, proszę o podanie MTR czy traceroute i jak najwięcej szczegółów na ticketach a piszę każdy taki przypadek z osobna do OVH i niech to naprawiają. Naspamuję ich ticketami to może w końcu ogarną to globalnie. Wygląda to na problem z ich switchami, może nie wyrabiają bo przenoszenie IPków między dedykami też raz działa a raz nie - miałem już sporo takich przypadków.

djmati532
djmati532

U mnie na n31 też pakiety na tsie po 5 % codziennie cały czas , 8 % CPU nie ma ataków . ;/

LinGruby
LinGruby Pionier

Post wyżej czytał?

Saguare
Saguare

Ja mam ping 80-90ms. Czasem małe ścinki są.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ping zależy od twojego dostawcy sieci, tu mówimy o packet loss. Zazwyczaj podwyższony ping będzie wtedy gdy neta masz przez Wi-Fi lub sieć komórkową, szczególnie przy złych warunkach pogodowych.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

A post was merged into an existing topic: Brak VPS oraz znieważenie

Saguare
Saguare

I mam przy 40 osobach 1.5% utraconych pakietów. Potrzebuje pomocy.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

1,5% utraconych pakietów nie brzmi tragicznie. Potrzeba trochę więcej np. 5% abym mógł to zgłosić do OVH, tak to trochę mało i nie będzie im się chciało pewnie nawet odpisać.

Swoją drogą ostatnio udało mi się chyba przekonać OVH że faktycznie coś jest nie tak z ich siecią gdyż chcą dostęp do jednego przykładowego VPS w lvlup.pro który już im udostępniłem, czekam na ich testy.

Saguare
Saguare

Dobra doszlo mi na tsie do 3.69 utraconych pakietów, można prosić o pomoc? http://imgur.com/a/IT8bI - zdjęcie. Miałem te 1.5 utraconych pakietów a teraz już doszło mi do 3.69.

Fallen
Fallen Pionier

@Saguare takie straty pakietów to nic :) Tak jak pisał @SystemZ jak będą się utrzymywać w granicach 5-10% to w tedy można interweniować. Teamspeak jest bardzo dziwną i niestabilną aplikacją. Przy większych ilościach userów (400-600) serwer sam z siebie potrafi generować pakiety na poziomie 6-8%

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Problem jest znany i teraz nareszcie potwierdzony przez OVH. Wklejam najnowszą odpowiedź z ticketów bez danych osobowych.

Witam.

Administrator nie może uzyskać tych samych wyników testując "z ręki", ale problemy są widoczne na wykresach - łącze było testowane również na innej maszynie z podobnymi objawami, póki co nie widać wspólnego mianownika. Wychodzi na to, że nie można trafić na identyczną trasę. Nie kończymy na tym, jednak może to jeszcze potrwać. Przykro mi, że nie mam lepszych wiadomości.

Pozdrawiam, xxxxx Biuro Obsługi Klienta So You Start http://www.soyoustart.pl Tel. 71 750 02 88

Saguare
Saguare

Dalej nic? Ja chcę zostać na lvlup'ie , ale dziś na ts'ie miałem 8% utraconych pakietów przez 1h, a serwerze było tylko 12 osób.

luxDev
luxDev Pionier

Musisz zrozumieć jedną prostą rzecz, mianowicie pisząc w ten sposób kompletnie nic nie zdziałasz Michał chciałby aby tego nie było, ponieważ traci przez to klientów, jest to oczywiste prawda?

Jak SystemZ dowie się czegoś od so you start albo ovh kto woli, od razu was poinformuje.

LinGruby
LinGruby Pionier

Saguare:

Ja chcę zostać na lvlup'ie , ale dziś na ts'ie miałem 8% utraconych pakietów przez 1h

TS nie jest miarodajnym wykładnikiem jako program do sprawdzania utraconych pakietów, przetestuj w MTR i zobacz czy się potwierdza ( u mnie pokazuje TS 0,90% cięgle ) a MTR nic ;-)

A temat do MTR masz tutaj:

https://lvlup.rok.ovh/t/jak-diagnozowac-problemy-z-siecia/837

jak chcesz tylko monitorować to wykonujesz:

mtr adres_do_sprawdzenia
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

LinGruby:

TS nie jest miarodajnym wykładnikiem jako program do sprawdzania utraconych pakietów

Dokładnie tak, TS sam z siebie potrafi gubić pakiety więc nie można go używać do diagnozy. Jak zgłoszę do OVH że TS gubi pakiety to nawet nie potraktują tego poważnie i w ogóle oleją temat.