Panel do instalowania i zarządzania różnych serwerów, baz danych oraz botów

Pytania i problemy
serwer, panel
Wright
Wright

Hejka, od jakiegoś czasu w tle pracuje nad panelem, który będzie podobny działaniem do Aimpanelu. Przez panel będzie można instalować/zarządzać:

Serwerami:

  • Minecraft
  • CS:GO
  • TeamSpeak3
  • TeaSpeak

Bazami:

  • MariaDB
  • Redis

Botami:

  • TS3AudioBot

Chciałbym rozwinąć oferowane usługi przez panel, a więc tutaj moje pytanie do Was. Co byście chcieli, aby znajdowało się w takim panelu? Chętnie również wysłucham osoby korzystające z Aimpanelu/innych alternatyw, co Wam się w tych panelach podoba/nie podoba.

anon95087592
anon95087592

A w jakiej technologii(ach) miałby być tworzony? Panel komercyjny czy darmowy ew. otwarto źródłowy?

Wright
Wright

anon95087592:

A w jakiej technologii(ach) miałby być tworzony?

Next.js/Express.js

anon95087592:

Panel komercyjny czy darmowy ew. otwarto źródłowy? Będzie wersja darmowa open-source, jak i komercyjna ;)

anon95087592
anon95087592

Według mnie nie opłaca się kolejnego panelu robić skoro już są bardzo dobre i znane panele np. pterodaktyl

TS3AudioBot ma własny panel. Oraz do baz i stron są darmowe dopracowane panele więc 🤷

Wright
Wright

anon95087592:

Według mnie nie opłaca się kolejnego panelu robić

O to nie pytałem, bo wiem że patrząc na wypowiedzi na tym i kilku innych forach, ludzie poszukują takich rozwiązań.

anon95087592:

skoro już są bardzo dobre i znane panele np. pterodaktyl O pterodaktylu słyszałem i zgadzam sie, jest bardzo znany, lecz patrzac na problemy z nim, to z "bardzo dobrym" on nie jest.

anon95087592:

TS3AudioBot ma własny panel. Który pozostawia wiele do życzenia, instalacje musisz dokonywać z poziomu cli, jak chcesz bociki w dockerze, to masz jeszcze więcej zabawy. W panelu będą to 2-3 kliknięcia i boty będą siedzieć zapuszkowane w kontenerze.

anon95087592:

Oraz do baz i stron są darmowe dopracowane panele więc 🤷 Osobiście nie widziałem jeszcze żadnego panelu, gdzie mógłbym przez niego zainstalować przykładowo redisa, mysqla i jakiś serwer gier samym klikaniem.

xSeKaBo
xSeKaBo

Wright:

Next.js

❤️ ❤️ ❤️

anon95087592
anon95087592

Ja wydałem swoją opinię 🤷 co z nią zrobisz to twoja sprawa

Scovian
Scovian

anon95087592:

Według mnie nie opłaca się kolejnego panelu robić skoro już są bardzo dobre i znane panele np. pterodaktyl

A ja się z tobą nie zgodzę, według mnie powinien pracować jeśli ma chęć, bo niewykluczone że stworzy coś dużo lepszego od aktualnych rozwiązań dostępnych na rynku

anon95087592
anon95087592

Scovian:

A ja się z tobą nie zgodzę, według mnie powinien pracować jeśli ma chęć, bo niewykluczone że stworzy coś dużo lepszego od aktualnych rozwiązań dostępnych na rynku

Może tworzyć bo nikt nie zabrania lecz właśnie temat klucz Jak to wyjdzie

Scovian
Scovian

Ale tego nie jesteś w stanie przewidzieć, nikt nie jest pewny sukcesu. Każdy od czegoś zaczynał, a może akurat mu się uda?

anon95087592
anon95087592

Ale czy ja mu zabraniam tworzyć? Ja tylko wyraziłem swoją opinię :woman_shrugging:

artur9010
artur9010

anon95087592:

Według mnie nie opłaca się kolejnego panelu robić skoro już są bardzo dobre i znane panele np. pterodaktyl

to w takim razie nic się nie opłaca tworzyć, po co coś rozwijać skoro istnieje coś podobnego i prawie działa

anon95087592
anon95087592

A dobra nie zrozumiał mnie nikt, chodzi mi o to że zanim on dopracuje taki panel jak jest dopracowany np. pterodactyl to zajmie mu to sporo czasu więc dla mnie np. taki panel to gra nie warta świeczki, ale jak chce niech robi :)

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro
bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

O to właśnie chodzi w takich projektach, żeby rzucić niejako wyzwanie już istniejącym projektom i spróbować zrobić jeszcze lepszy, nowocześniejszy od pozostałych. W ten sposób można się wiele nauczyć, a może i zrobić coś przydatnego dla innych 💃

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.