Parę pytań VPS KVM vs OpenVZ

Zombie
vps, zarządzanie
WoZZowskY
WoZZowskY

Witam ! Mam pare pytań do całej społeczności tego forum którzy się znają na VPS. A wiec zaczynamy.(Jak w teleturnieju :p ) 1.Co lepsze dla serwera Minecraft + TS3 + WWW OpenVZ czy KVM ? 2.Czy VPS KVM jest trudniejszy w konfiguracji ? 3.Czy łatwa jest konfiguracja Anty DDoS VPS KVM ? Z góry dziękuję za odpowiedź !

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
  1. KVM 😛
  2. Nie, nie ma dużo większych różnic.
  3. Ogranicza się do opcjonalnego blokowania ruchu UDP poprzez zgłoszenie w tickecie. Poza tym, nic nie musisz robić.
anon10657637
anon10657637

Ja bym zrobil to tak. Bungee + TS3 na KVM, Serwer MC na OpenVZ, a strona to pakiet WWW Premium 😛

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ad 1) Polecam KVM z powodu lepszej ochrony DDoS. KVM posiada możliwość zainstalowania własnego systemu (nie chodzi o autorski, tylko taki jaki chcemy). Jest stabilny, można używać Dockera.

Ad 2) Minecraft + TS3 + WWW tak. Mi dzisiaj serwer TS3 zżerał (nie wiem jak) 50 MB RAMu. Co do WWW to polecam hosting WWW w lvlup, ponieważ masz tam autoinstalator skryptów, CMSów czy pocztę mailową - bardzo trudną uruchomić pocztę na VPSie. Co do serwera MC to zależy - taki prywatny 15 lub 20 slotów, może max 15/20 pluginów to starczy, jeżeli taki publiczny to Bungee na KVM (Bungee jest bardzo mało wymagające) a główny serwer na OpenVZ.

Ad 3) Ticket do supportu i cierpliwość.

Jestem za zakupem KVM :slight_smile: