PermissionsEX I MySQL

Zombie
AidisProPlayer
AidisProPlayer

Witam mam pytanie ponieważ zrobiłem sobie pexa mysql żeby mieć na kilu serwerach takiego samego, ale jak zrobić ze był przez rcona dawało rangi np na 15dni.

A i mam jeszcze jedno pytanie bo jak miałem bungeperms to nie miałem prefixu kto wie dlaczego?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Możesz nadać rangę używając: /pex user (twójnick) group add (grupa) * (czas) aby nadać rangę na miesiąc, napisz: /pex user adminek153 group add Admin * 2592000 i jedyne czego będziesz potrzebował to plugin PermissionsEX.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Sam BungeePerms to plugin od uprawnień dla BungeeCorda, nie Instancji serwerów podłączonych pod niego 😛 Aby działał ze wszystkimi podserwerami musisz mieć jeszcze BungeePermsBukkit.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli masz już PEXy połaczone poprzez MySQL, to wystarczy na jednym z serwerów który ma takowe PEXy w MySQL wpisać komendę na nadanie odpowiedniej rangi, wtedy po kilku sekudnach/minutach (w zależności od bazy danych) zmieni się na wszystkich. pex user NICK group add GRUPA * CZAS_W_SEKUNDACH, gdzie * oznacza wszystkie światy na serwerze.

Jeśli masz natomiast swoje serwery połączone BungeeCordem, to generalnie OK, lecz zapewne tego nie wiesz - napiszę: Permisje BungeeCorda i Bukkitowe (np. PermissionsEx) to całkiem co innego. Używając pluginu BungeePerms (który de facto nie jest zbyt potrzebny, bo wszystko ustawiasz w configu od bungee) nadajesz permisje graczowi od Bungee, czyli twojego proxy. Permisja Bungee to np. bungeecord.command.alert i jeśli nadasz ją do grupy w configu od bungee to użytkownik bedzie mógł używać /alert, który to jest komendą Bungee. Jeśli natomiast w PEX nadasz permisję essentials.gamemode to użytkownik będzie mógł wpisać sobie /gamemode (w twoim przypadku na wszystkich serwerach, bo masz przez MySQL). Jeśli wpiszesz tą od alertu do bukkita to nie zadziała.

Podsumowując, chcesz dać komuś VIPa na wszystkich serwerach Bukkit na 30 dni to wpisujesz na jednym z serwerów pex user NICK group set RANGA * 2592000, bodajże jeśli dobrze podałem czas w sekundach.