[PETYCJA] Więcej przestrzeni dyskowej na KVM!

W toku
oferta
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Opole, 28 grudnia 2016 roku.

Szanowny Pan Michał F. Właściciel firmy lvlup.pro

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą zwiększenie miejsca na wirtualnym dysku w usłudze VPS KVM Game Pro na co najmniej 50% więcej. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy po długim użytkowaniu wyżej wymienionej usługi. Zauważyliśmy, że dla małych projektów na maszynach KVM 2GBRAM 10 gb miejsca na wirtualnym dysku to zdecydowanie zbyt mało.

Już od wielu tygodni słyszymy o wielu sytuacjach, w których takowej przestrzeni dyskowej brakowało.

Jesteśmy zdania, że poprawić jakość usługi można jedynie poprzez zwiększenie przestrzeni w wirtualnym dysku.

Dzięki wprowadzeniu postulowanych zmian uda się z pewnością zwiększyć ilość klientów podanej wyżej usługi oraz poprawić sytuację klientów, którym brakowało wymienianej już przestrzeni dyskowej. Widoczne są liczne prośby, które w ostatnim czasie stały się normą w tym forum.

Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby. W imieniu klientów serwisu Wojciech P.

Podpisano: (w odpowiedziach poniżej)

anon10657637
anon10657637

Jestem oczywiście za, jednak nie wiem jak wygląda sytuacja ze strony finansowej i technicznej hostingu. To tak naprawdę zależy od kondycji całej tej machiny, i imo dobrych chęci.

Szymon
Szymon

Jeżeli technicznie uda się wyskrobać te 50% dysku więcej to jestem jak najbardziej ZA. Aktualnie sam się borykam z tym problemem.

Fallen
Fallen Pionier

Bardziej by tutaj pasowało rozwiązanie cloud gdzie użytkownik sam sobie ustawia jakie potrzebuje parametry tak jak mam to na innym hostingu https://gyazo.com/59be75a7851f674def23623548ab1ea0

LinGruby
LinGruby Pionier

Timo:

Zauważyliśmy, że dla małych projektów na maszynach KVM 2GBRAM 10 gb miejsca na wirtualnym dysku to zdecydowanie zbyt mało

A za to ja na miejsce nie narzekam ( do tego do czego wykorzystuję, a wyrzuciłem cały swój serwer z domu ( czyli wszystko co hostowałem ) ), ale za to czasami ramu brak i jeden więcej rdzeń by się przydał ;-)

Fallen:

rozwiązanie cloud gdzie użytkownik sam sobie ustawia jakie potrzebuje parametry

O coś takiego to ciekawe by było ;-)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

TL;DR Niestety nie da rady zrobić takiej operacji dla pakietu 2GB RAM.

Wyjaśnienie

Timo:

zwiększenie miejsca na wirtualnym dysku w usłudze VPS KVM Game Pro na co najmniej 50% więcej.

Niestety obecny sprzęt używany do tej oferty tyle nie pomieści. Może udałoby się dodać z 10% więcej ale mogłoby to zmniejszyć stabilność i póki co jestem na nie. Nie sądzę aby np. większość z was chciała zrezygnować z codziennych automatycznych backupów w tle do którego jest potrzebne trochę rezerwowego miejsca.

Timo:

Zauważyliśmy, że dla małych projektów na maszynach KVM 2GBRAM 10 gb miejsca na wirtualnym dysku to zdecydowanie zbyt mało.

Pakiet 2GB RAM powstał aby postawić na nim TS3 oraz jego stronę, bota zarządzającego i ewentualnie bota muzycznego. Sądzę że przy takim zastosowaniu 10GB dysku wystarczy. Do innych zastosowań polecam 4GB RAM lub więcej, tam jest 20GB dysku co już powinno starczyć na MC czy inne bardziej głodne na dysk aplikacje. Można też usunąć partycję swap co by móc użyć 1GB więcej dysku na dane. Samo forum na którym teraz piszemy też jest na pakiecie 4GB RAM KVM Game Pro.

Fallen:

Bardziej by tutaj pasowało rozwiązanie cloud gdzie użytkownik sam sobie ustawia jakie potrzebuje parametry

Opcja 1 Mogę dać możliwość dokładania dysku za dodatkową opłatą ale to wyjdzie klientom tylko na minus. Już wyjaśniam, każdy sprzęt musi być wykorzystany jak najbardziej na maksa aby zachować rozsądne ceny czyli nie marnować zasobów. Dodając sam dysk część zasobów CPU i RAM nie mogę już sprzedać. W praktyce wyglądałoby to tak że otrzymujesz dysk 20GB w pakiecie 2G ale i tak wyjdzie to cenowo jak pakiet 4G mimo że nie otrzymasz więcej RAMu czy vCPU. Prościej, przejrzyściej i korzystniej dla klienta po prostu zmienić pakiet na wyższy.

Opcja 2 Aby to było możliwe i miało sens jednocześnie jest potrzebne zupełnie inne zarządzanie zasobami. Platformy do tego typu zastosowań czyli np. OpenStack czy OnApp są drogie, czy to w sile roboczej która musi utrzymać to przy życiu czy też koszty licencyjne.

W przybliżeniu mogę powiedzieć że cena usługi stworzonej przy pomocy takiej platformy byłaby dwa razy wyższa przy takich samych parametrach. Przeliczałem to już wcześniej przy tworzeniu oferty KVM Game Pro i pakiet 2G za blisko 60zł to nie jest coś co miałoby wzięcie a mimo to i tak patrząc na rynek jest tańsze niż to co zagraniczne firmy cloud uważane przez ich klientów za tanie.

Dodatkowo dochodzi fakt że sprzęt używany do clouda niekoniecznie nadaje się do serwowania gier. Zazwyczaj są to procki z taktowaniem po 2.4GHz oraz rozwiązania dysków sieciowych gdzie wydajność jest tylko trochę większa niż HDD w praktyce, a każdy w lvlup.pro zdążył się już przyzwyczaić do dużej wydajności lokalnego dysku SSD.

Moim zdaniem suwak z zasobami nie jest warty tego że spadnie wydajność a koszt wzrasta dwukrotnie. Bardziej byłbym skłonny zaoferować hostowanie kontenerów Dockera ale to już dyskusja na inny wątek o ile go ktoś utworzy i będzie zainteresowany szczegółami :slight_smile:

Alternatywa

Jeśli chodzi o same zwiększenie ilości miejsca to wstępnie mogę powiedzieć że dałoby radę wprowadzić nową ofertę KVM z:

  • dyskiem 2,5x większym
  • nowsze CPU z większym taktowaniem CPU 4.4GHz zamiast 4GHz
  • ceną mniejszą o kilka złotych względem tego co jest w obecnej jednak haczyk jest taki że prawdopodobnie minimalnym pakietem byłoby 4GB RAM w orientacyjnej cenie 57,90zł.

Przykładowy najmniejszy pakiet wyglądałby w tej ofercie tak:

Wirtualizacja KVM
Pamięć RAM: 4096 MB
Ilość vCPU: 2
Typ dysku: SSD
Pojemność dysku: 45 GB
Szybkość Internetu: do 250 Mbit
Transfer miesięczny: Bez limitów
Cena: 57,90zł/30dni
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Taki pakiet odpowiadałbym mi i zapewne wielu użytkownikom. Dziękuję za obszerną wypowiedź, dzięki niej ja i wiele osób zrozumiało dlaczego jest tak a nie inaczej. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Spoko, jeśli więcej osób byłoby zainteresowanych propozycją oferty co przedstawiłem wyżej to dajcie znać, im więcej chętnych tym łatwiej to wystartować :slight_smile:

Szymon
Szymon

Jestem wstępnie zainteresowany. Dopóki więcej osób będzie się decydować. Będę przygotowywał jakiś nowy, ciekawy projekt, którym mógłbym wykorzystać zasoby.

anon10657637
anon10657637

Ja także jestem wstępnie zainteresowany.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, w takim razie mamy dwie osoby, potrzeba jeszcze 8-10 (zakładając najniższy pakiet 4G) i mogę przyspieszyć wprowadzanie oferty.

Libter
Libter Developer

Również jestem zainteresowany.

Szymon
Szymon

Szkoda, że tak mało osób jest chętnych. Zwłaszcza, że byłoby o wiele lepsze CPU

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Być może mało jest chętnych spośród osób aktywnych na forum, gdyby ogłosić taką ofertę na facebooku oraz dodać do hostingu to jestem pewny że dużo więcej chętnych byłoby.

krfcm
krfcm Pionier

Też byłbym zainteresowany.

Fizzy
Fizzy

Również dołączam się

Bonn333
Bonn333

Również jestem zainteresowany dodaniem następującej oferty (jeżeli jest to wciąż nadal aktualne).

Dudix
Dudix

Również jestem zainteresowany

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Oferty dawno się zmieniły także post jest już nieaktualny. Obecnie najmniejszy pakiet (jeżeli dobrze pamiętam w obu ofertach ma 25gb przestrzeni dyskowej)

EY3gu8D|484x249