Phpmyadmin, logowanie się do bazy na inny serwer

Pytania i problemy
Axbriv
Axbriv

Witajcie, przychodzę do was z pytaniem, w jaki sposób wykonać aby podczas logowania się na bazę danych można było wybrać na jaki serwer można się zalogować np: Serwer1/server2 itp

Oraz jak ustawić aby na jednym serwerze będzie baza danych jak i phpmyadmin a na drugim serwer gry, ale żeby razem się łączyły, bo teraz z tego co widzę to na pma adres ip to localhost:3306

MinerPL
MinerPL

w jaki sposób wykonać aby podczas logowania się na bazę danych można było wybrać na jaki serwer można się zalogować np: Serwer1/server2 itp

W konfiguracji phpMyAdmin musisz dodać

$i++;
$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = 'NAZWA';
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'IP:PORT Bazy na drugim serwerze';
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'LOGIN';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'HASŁO';
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie';

pod pierwszym serwerem

/**
 * First server
 */
$i++;
/* Authentication type */
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie';
/* Server parameters */
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['compress'] = false;
$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = false;

(Podstawowa konfiguracja)

Axbriv
Axbriv

No okey, a jak mam się dowiedzieć jakie jest ip i port mysql na głownym serwerze gdzie bedzie gra? to będzie po prostu adres ip główny?

MinerPL
MinerPL

Tak, będzie to po prostu IP serwera. A port jeżeli nie był zmieniany to 3306.

Axbriv
Axbriv

Coś nie wychodzi, wszystko dane tak jak mówisz, lecz nie pojawia mi się możliwość wyboru

MinerPL
MinerPL

Jesteś pewien, że dobrze wkleiłeś? Pokaż jak to zrobiłeś (Zakrywając dane typu adres IP/hasło).

Axbriv
Axbriv

Obraz|228x500

Chodzi mi o to ze na jednym serwerze jest zainstalowany pterodactyl, a na drugim serwerze i jest to vps bedzie baza danych gry

A także jak będzie tworzona baza danych w panelu pterodactyla to aby tworzyła się na ty vps

MinerPL
MinerPL

Masz źle zrobione, skopiuj to to wysłałem (pierwsze) i uzupełnij.

Axbriv
Axbriv

Zrobione, i dalej nie ma opcji wyboru, mi dokładnie chodzi o coś takiego

Obraz|259x500

Axbriv
Axbriv

A wiesz może jak zmienić adres ip mysql bo z tego co widzę jest tylko localhost:3306 a chciałbym dodać go do pterodactyl a to osobny serwer i musi go wyszukać, a jak próbuje dodac to mam error

There was an error while trying to connect to the host or while executing a query: "SQLSTATE[HY000] [1130] Host 'ns3106142.ip-54-37-80.eu' is not allowed to connect to this MySQL server (SQL: SELECT 1 FROM dual)"

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.