PHPMyAdmin - Problem

Zombie
phpmyadmin, ubuntu
Efficience
Efficience

Witam, mam pewien problem. Posiadam system Linux Ubuntu 16.04 . Gdy zainstalowałem pakiet phpmyadmin (czy coś) Wszystko szło dobrze, lecz potem napotkałem pewien błąd. obraz|445x50 Wie ktoś jak go naprawić? Przypomnę że, żadne rozwiązanie problemu znalezione na internecie nie pomogło. Z góry dziękuje.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak się składa że mieliśmy już taki problem na forum, podsyłam link do odpowiedzi z rozwiązaniem: https://lvlup.rok.ovh/t/problem-z-phpmyadmin-brakujacy-mbstring/8222/#2?u=timo

Ostatnio ten problem jest częstym zjawiskiem, czyżby wszystkie poradniki były nieaktualne? :thinking:

Efficience
Efficience

Nie podziałało, próbowałem tego przed sekundą.

Jakub
Jakub

Jaką posiadasz wersje php?

Efficience
Efficience

Jak to sprawdzić? Sory że jestem nieogarnięty, lecz jestem nowy.

Jakub
Jakub

poleceniem: php -v i wyślij tu to co Ci się wyświetli

Efficience
Efficience

obraz|681x50

Jakub
Jakub

apt install php7.3.5-mbstring testowałeś?

Efficience
Efficience

obraz|690x94 Wyskakuje to,

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Użyj apt install php7.3-mbstring :thinking:

Efficience
Efficience

obraz|690x79

Jakub
Jakub

czyli już masz, restartowałeś serwer www?

Efficience
Efficience

Podasz komende?

Jakub
Jakub

to zalezy od serwera www apache2 service apache2 restart nginx service nginx restart

Efficience
Efficience
Jakub
Jakub

spróbuj to apt install php7.3-gettext i znów restart serwera www

Efficience
Efficience

Jeżeli chodzi o nginx wyskakuje bardzo dużo błędów.

Jakub
Jakub

:thinking: pokaż te błędy

Efficience
Efficience

obraz|690x194

Jakub
Jakub

tak, masz nginxa i apache2. z błędu można wyczytać, że nginx nie startuje. spróbuj zainstalować wszystkie moduły do php; apt install php-pear php7.3-curl php7.3-dev php7.3-gd php7.3-mbstring php7.3-zip php7.3-mysql php7.3-xml php7.3-fpm libapache2-mod-php7.3 php7.3-imagick php7.3-recode php7.3-tidy php7.3-xmlrpc php7.3-intl

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.