Ping do serwera VPS

Zombie
problem, ping
Fokaa
Fokaa

Mam serwer ts3 i zawsze jest na nim 40 pingu i czy da się to zmniejszyć ?

Arimer
Arimer

a wgl czm chcesz zmniejszyć skoro jest dobry

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ping to czas odpowiedzi do serwera i jest on zależny od różnych czynników. Nie ma czegoś takiego jak "zmniejszanie pingu vps", bo ping do vps z vps to zawsze mniej niż 0.01. A jeśli chodzi o ping użytkownika, to tak jak już pisałem, zależy to od różnych czynników, głównie od odległości między serwerem a łączącym się i rodzaju połączenia, np. internet mobilny praktycznie zawsze ma większy ping do tego samego serwera niż taki kabelek, czy światłowód.

Arimer
Arimer

dobrze mówisz wszystko sie zgadza

Fokaa
Fokaa

Ale kurwa mac na innych jest jebane 13 a tu jebane 40

kubus
kubus

Proszę tu nie wyklinać, no serwer pewnie nie leży w Polsce i dlatego trochę większy ping.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ping "13" może jest do Polski 😛 Pamiętaj, że czym dalej serwer jest od Ciebie, tym wyższy ping.

Ping "40" nie jest tragedią, a nawet jest bardzo dobry. Ja do Polski średnio mam 5/7ms pingu, a do Francji już mi skacze, a ja jeszcze używam VPNa to czasami ping skacze do 70ms. Są to bardzo małe ilości.

Pingu się nie da zmniejszyć od tak. Możesz spróbować wyłączyć wszystkie aplikacje używające łącza, wykonać MTR lub przebadać trasę.

Oh wait. Masz serwer TS3 i na nim mierzyłeś ping? A kysz. Sprawdzałeś ping serwera czy klienta? Jeżeli serwera, to doczytaj ci jest tam napisane. Jest to średni ping wszystkich do serwera.

luxDev
luxDev Pionier

Ja z łącza do Francji mam jakoś 50-60 ms(wi-fi) na kablu zapewne troche spadłby mi ten ping, na kablu kiedyś miałem 30-40 więc to też weź pod uwagę, a na VPN ja -> Szwajcaria -> Francja mam jakoś 90-100 trochę wzrasta, a co do Polski to samo co z Francją.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli masz serwer na Francji (np. z VPS lvlup.pro) to nie będziesz mieć mniejszego pingu niż 30-40 - to zależy od dostawcy twojego internetu i drogi, jaką pakiet musi pokonać od twojego komputera do serwera VPS. W przypadku, gdy zainwestujesz praktycznie podwójnie za serwer w Polsce, będziesz miał prawdopodobnie mniejszy ping - to również zależy od twojego dostawcy. W moim przypadku, na światłowodzie od UPC, ping do VPS we Francji waha się od 35 do 45 ms, do serwera w OVH Warszawa ok. 13 ms, a do SDC ok. 7 ms.

Fokaa
Fokaa

plbaranek nie sprawdzalem inaczej ping ;d

LinGruby
LinGruby Pionier

Fokaa:

Mam serwer ts3 i zawsze jest na nim 40 pingu i czy da się to zmniejszyć ?

to masz rewelacyjny ping, u mnie jest 38 ms +/- 1,5 ms ( oczywiście TS stoi w FR ;-) ) i wszystko zależy też od dostawcy neta a bardziej od DNS ( przerabiałem to niejednokrotnie )

A np: TS stojący w Kanadzie ma ping 120 ms +/- 2 ms i też tragedii nie ma ;-)

najprościej co by sprawdzić ping i nie tylko to mtr

https://lvlup.rok.ovh/t/jak-diagnozowac-problemy-z-siecia-przez-mtr/837

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja mam 70-80 a czasem skacze na 200ms pingu do serwerów we francji, czy to lvlup czy mój własny dedyk. Więc tylko pozazdrościć pingu o połowę mniejszego :)

Btw 40ms to jest 40/1000 sekundy.. Nawet okiem nie mrugniesz D: