Po zwiększeniu partycji VPS się nie uruchamia

Pytania i problemy
lukasz11772
lukasz11772

To co w tytule, zwiększyłem partycję do 100GB, bo zwiększyłem pakiet VPS i po reboocie nie chce się uruchomić. Obstawiam, że za dużą wartość wpisałem i teraz nie mogę tego zmienić jak VPS nie działa. Co mogę teraz w takiej sytuacji zrobić? Reinstalla bym nie chciał robić, bo mam dosyć ważne dane na nim.

TheMultii
TheMultii

Jeśli chcesz się zdecydować na reinstall, to możesz odzyskać ważne pliki: Graficzne odzyskiwanie plików gdy system nie wstaje na serwerze VPS - Poradniki - Forum LVL UP. Może dokładniej przedstawisz błąd? Bo "nie działa / nie uruchamia się" to tak chyba za mało :/

lukasz11772
lukasz11772

TheMultii:

Może dokładniej przedstawisz błąd? Bo “nie działa / nie uruchamia się” to tak chyba za mało 😕 To co wiem to przedstawiłem, po zwiększeniu partycji i reboocie nic nie da się zrobić, VPS nie działa. Ten sposób na graficzne odzyskiwanie plików też nie działa, bo nie mam takiego obrazu ISO w proxmoxie (wiem, muszę napisać ticket). VPS się uruchomił po godzinie. Partycja końcowo się nie zwiększyła, więc jedynie co mi teraz pozostaje to ticket o GParted napisać zamiast kombinować z własnymi sposobami. Chyba, że ktoś wie jak zwiększyć (i działa ten sposób) bez GParted.

TheMultii
TheMultii

lukasz11772:

bo nie mam takiego obrazu ISO w proxmoxie

Możesz użyć innego systemu lub wgrać własny. Byle miał możliwość uruchomienia się bez instalacji.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

lukasz11772:

nie mam takiego obrazu ISO w proxmoxie

Obraz lubuntu które zostało podane w poradniku wyżej jest w kolekcji obrazów .iso https://lvlup.rok.ovh/t/kolekcja-obrazow-iso-w-proxmox-dla-vps-kvm/4455

Ale tak jak napisał @TheMultii, nawet obraz "zwykłego" Ubuntu się nada, byle móc to odpalić z wirtualnego napędu i zobaczyć czy zaorałeś dysk i nie ma co ratować czy jeszcze coś da się zrobić.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.