Podatek

Pytania i problemy
DawdeK
DawdeK

Witajcie forumowicze!

Jako, że jestem coraz bliżej otwarcia serwera MC na maszynie VPS, mam pytanie odnośne legalnego (lub nie) prowadzenia Item Shopu , otóż czy jest wymagane założenie działalności gospodarczej? Można to jakoś obejść żeby nie trzeba było zajmować się tymi wszystkimi papierkami jeśli zyski to 100 zł na mies? A może zależy to od zarobków? Czy ktoś sié interesuje nielegalnym prowadzeniem serwerów? Jakie są konsekwencje?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Oficjalnie ci tego nie mogę polecić, ale za stówkę to nie zawracaj sobie nawet głowy 🙃

Jak chcesz poznać trochę więcej szczegółów, to już było kilka identycznych wątków, zajrzyj tutaj: https://forum.lvlup.pro/search?q=podatek%20order%3Alatest

Helios1993
Helios1993

Do połowy najniższej krajowej nie musisz zakładać działalności, a do kwoty wolnej od podatku nie musisz odprowadzać podatku. Musisz jednak składać pit, w przypadku kwoty wolnej od podatku będzie on zerowy. W przypadku niepełnoletności dochód dopisujesz do podatku rodzica.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.