Podpięcie domeny netspeak

Pytania i problemy
PeGuX
PeGuX

Pomógłby ktoś z podpięciem domeny pod serwer minecraft? domena zakupiona na platformie net-speak.pl

JedynyTakiPsiak
JedynyTakiPsiak

Zrób zwykłe przekierowanie twojego ip na domene które wykupiłeś.

Nie wiem jak to wygląda na netspeak, lecz na ovh wyglądo nastepująco IMG_20211225_155832|209x500

Jeśli nie ma takiego czegoś to dodaj rekord A zwyczajnie.

someprivacy
someprivacy

Zaloguj się do panelu zarządzania domeną, a następnie ustaw rekord A swojej domeny na adres IP serwera, na który chcesz żeby wskazywała.

Kamil02167
Kamil02167

Trochę więcej poczytasz tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/podpinanie-domeny-pod-serwer-minecraft-rekordem-srv-w-panelu-ovh-cloudflare/15534. Samo dodanie rekordu A działa w przypadku domyślnego portu (25565). Jeśli używasz innego, przyda się też rekord SRV.

PeGuX
PeGuX

przy dodawaniu rekordu A mam takie opcje napisałby ktoś jak to poprawnie wypełnić? ipv4 dałem ip serwera image|595x309

Kamil02167
Kamil02167

IPv4 - IP serwera Name - domena pod którą się chcesz łączyć. Przykładowo dając @ - łączysz się po domena.pl, dając mc, bądź mc.domena.pl - łączysz się po mc.domena.pl.

PeGuX
PeGuX

właśnie tak mam zrobione a i tak w minecrafcie jest nieznany host

Kamil02167
Kamil02167

Podaj domenę, będzie łatwiej zweryfikować.

PeGuX
PeGuX

kupiona przeze mnie domena to skibmc.pl

Kamil02167
Kamil02167

obraz|689x437 Niby działa :thinking:. Na MC nie mam jak sprawdzić aktualnie. Zmiana rekordów domeny trwa maksymalnie 48h. Spróbuj wpisać ipconfig /flushdns i wejść ponownie.

PeGuX
PeGuX

nie mam pojęcia :/ nadal w minecrafcie u siebie mam tak: image|690x272

someprivacy
someprivacy

Tak jak wyżej wspomniano, zmiana rekordów może potrwać nawet do 48h. Czy u innych występuje ten sam problem, czy tylko u Ciebie?

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.