Podpięcie serwera Minecraft pod domenę

Poradniki
minecraft, domena
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Aby podpiąć serwer Minecraft pod domenę możesz skorzystać z opcji w panelu klienta lvlup.pro o ile domenę kupiłeś u nas, szybkie i bezproblemowe.

https://lvlup.rok.ovh/t/domena/39

Można to też zrobić ręcznie jeśli domenę masz u innego dostawcy.

Wpis SRV

Tego rodzaju wpisu można użyć zarówno w przypadku hostowanego serwera Minecraft bez indywidualnego adresu IP oraz w przypadku VPS gdzie mamy własne IP. Wpis SRV może być trochę bardziej zawodny od wpisu A ale jest bardziej uniwersalny.

Gdy domena w panelu DirectAdmin jest już dodana wchodzimy w Zarządzanie strefą DNS a następnie dodajemy wpis SRV:

Adres fajnycraft.pl

690x31

Jeśli zaś chcemy aby na nasz serwer kierował adres mc.fajnycraft.pl wpisujemy w ten sposób:

690x31

UWAGA! ATTENTION! ACHTUNG! Proszę zwrócić uwagę na kropki na końcu w lewej i prawej kolumnie.

Są bardzo ważne i pominięcie ich spowoduje że wpisy przestaną działać. Nie liczę dziesiątek zgłoszeń które otrzymałem tylko dlatego że zabrakło kropek na końcach. Tak, tam są kropki na końcach i decydują o działaniu! UWAGA! ATTENTION! ACHTUNG!

Nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać kilka takich wpisów np. fajnycraft.pl, mc.fajnycraft.pl czy s1.fajnycraft.pl

Wpis A

Aby użyć wpisu A należy posiadać indywidualny adres IP gdyż będziemy potrzebować wolnego domyślnego portu Minecraft czyli 25565. Takie rozwiązanie pasuje dla serwerów Minecraft a także CSGO czy TS3 i innych na VPS. W lewej kolumnie wpisujemy naszą nazwę np. mc a w drugiej IP naszego VPS. Jeśli chcemy osiągnąć inny adres np. s1.fajnycraft.pl to zastępujemy mc inną dowolną nazwą.

690x95

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A post was split to a new topic: Automatyczne podpięcie MC lub TS3 pod domenę

mcheir
mcheir

Czytam i próbuję sobie poskładać w całość te wpisy... Mam domenę na OVH, server vps na lvlup. Na serwerze jest minecraft, który powiązałam wpisem A z moim IP vps. Wygląda to tak: mc.nazwadomeny.com.pl. Natomiast chciałabym jeszcze postawić swoją stronę na tym vps. Czyli żeby po wpisaniu adresu w przeglądarkę mc.nazwadomeny.com.pl nic nie pokazywało, a po wpisaniu nazwadomeny.com.pl kierowało na stronę, ale minecraft nie byłby powiązany z główną domeną. W skrócie: serwer minecraft na subdomenie mc, strona na domenie. Jedni na drugie nie wchodzi. Jak to zrobić?

TheMultii
TheMultii

Skonfiguruj na serwerze subdomenę mc.nazwadomeny.com.pl, która nigdzie nie prowadzi - przekieruj na 404, albo odrzuć cały ruch na HTTP/HTTPS. nazwadomeny.com.pl nie przeniesie na serwer mc, bo nie masz rekordu SRV, który mógłby prowadzić na port 25565.

mcheir
mcheir

Niestety nie wiem jak to zrobić. Myślałam, że wpisem A zapiszę główne IP vps i podepnę główna domenę. A stworzę SRV z domeną mc.domena.com.pl.

psycho
psycho

TheMultii:

Skonfiguruj na serwerze subdomenę mc.nazwadomeny.com.pl , która nigdzie nie prowadzi - przekieruj na 404, albo odrzuć cały ruch na HTTP/HTTPS. nazwadomeny.com.pl nie przeniesie na serwer mc, bo nie masz rekordu SRV, który mógłby prowadzić na port 25565. Nie potrzebnie komplikujesz sprawę.

@mcheir czy strona i serwer są na tym samym serwerze?

mcheir
mcheir

Tak. Wiem, że jakoś trzeba zadziałać w panelu OVH, ale nie wiem jak to rozdzielić.

psycho
psycho

Hmm..

Mam dwa rozwiązania dla Twojego problemu:

  1. Użycie rekordów SRV dla kierowania ruchu na odpowiedni port
  2. Odpowiednie ustawienie serwera www

W obu przypadkach jestem w stanie pomóc, ale lepiej nie śmiecić poradnika, gdy problem nie będzie go dotyczył.