Polskie znaki, czyli kolejne problemy

Pytania i problemy
DoreK
DoreK α-tester v3

Tak, tak, tu znowu ja. Na xubuntu nie chca dzialac mi polskie znaki. To znaczy system je wyswietla ale ja ich nie moge pisac. Juz przy instalacji byl ten problem ale myslalem ze po aktualizacji tego i tamtego problem minie - bylem w bledzie. Co gorsza nie dzialaja skroty klawiszowe typu ctrl+c, ctrl+v, ctrl+f, ctrl+w.

LinGruby
LinGruby Pionier

jak dobrze pamiętam

 dpkg-reconfigure locales

szukasz na liście pl_PL.UTF-8 UTF-8 zaznaczasz ( spacją ) resztę języków odznaczasz jakie są ma zostać tylko pl_PL.UTF-8 UTF-8 potem TAB i OK potem pl_PL.UTF-8 TAB i OK

potem locale i powinno Ci się pokazać coś takiego

locale LANG=pl_PL.UTF-8 LANGUAGE= LC_CTYPE="pl_PL.UTF-8" LC_NUMERIC="pl_PL.UTF-8" LC_TIME="pl_PL.UTF-8" LC_COLLATE="pl_PL.UTF-8" LC_MONETARY="pl_PL.UTF-8" LC_MESSAGES="pl_PL.UTF-8" LC_PAPER="pl_PL.UTF-8" LC_NAME="pl_PL.UTF-8" LC_ADDRESS="pl_PL.UTF-8" LC_TELEPHONE="pl_PL.UTF-8" LC_MEASUREMENT="pl_PL.UTF-8" LC_IDENTIFICATION="pl_PL.UTF-8" LC_ALL=

ot wszystko ;-) a możesz jeszcze zobaczyć w ustawieniach czy masz polską klawiaturę

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.