Pomoc w wyborze VPS

Pytania i problemy
Tyluthe
Tyluthe

Wiem, że mogę prosić za dużo i każda oferta jest indywidualna i ciężko tak na to spojrzeć, ale wierzę, że dam radę dowiedzieć się od Was chociażby mniej więcej co najlepsze byłoby dla mnie.

Chciałbym zakupić serwer VPS pod Minecraft Skyblock 1.19 z możliwością wejścia na poprzednich wersjach minecrafta, pluginów byłoby do 20 maksymalnie, przy średniej ilości graczy ~20-30, z pluginów tylko jeden byłby jakoś wymagający(Seasons plugin ze spigotmc), którą ofertę byście mi polecili do zakupu? :( Bardzo proszę o pomoc

anon82274658
anon82274658

Szczerze mówiąc przy dobrze zoptymalizowanym silniku przykładowo PaperSpigot jesteś w stanie działać nawet na najtańszej możliwej ofercie. Osobiście kiedyś prowadziłem serwer Minecraft, wszystko da się zoptymalizować w plikach konfiguracyjnych serwera (bukkit.yml, spigot.yml oraz paper.yml) Odsyłam do poradnika autorstwa logixdev na temat optymalizacji serwerów Minecraft Na twoim miejscu zakupiłbym jeden z najtańszych dostępnych VPS'ów, zawsze możesz potem poprosić o zmianę parametrów maszyny, jeśli podczas obserwacji dojdziesz do wniosku że przydałoby się coś lepszego. Na twoim miejscu na ten moment celowałbym w 7GB RAM KVM UpRyze Turbo za 87,90 zł.

Tylko pamiętaj, że jeśli będzie to serwer Survival aby wygenerować najpierw mapę (chunki) zamiast wpuścisz graczy na serwer. Więcej informacji dotyczących optymalizacji znajdziesz w podanym poradniku 😉

Tyluthe
Tyluthe

Dziękuję za odpowiedź chyba taka opcja będzie najlepsza, trzymaj się mordzia ^^

Tyluthe
Tyluthe

A tak dopytam jeszcze, myślisz, że wartość 7gb ramu to nie jest zbyt mała żeby udźwignąć tą wersję i to co wypisałem powyżej?

anon82274658
anon82274658

Moim zdaniem warto spróbować, zawsze tak jak pisałem możesz poprosić o lepszą maszynę pisząc ticket do supportu LVLUP. Moim zdaniem da radę, co najwyżej po jakimś czasie jak będziesz wszystko konfigurował i obserwował to zobaczyć czy ci wystarczy. Polecam używać Proxmox jak będziesz mieć VPS, ponieważ będziesz tam widzieć użycie procesora oraz RAM'u. Tylko weź pod uwagę, że Proxmox nazwijmy to źle pokazuje użycie RAM'u Zużycie RAM

Zawsze możesz jeszcze troszkę bardziej przyoszczędzić kupując wPLN'y

Helios1993
Helios1993

20-30 graczy to bez problemu na 4gb uciągniesz, jednak 1 wątek procesora to już za mało. Minimum do poprawnego działania to 2, w przypadku jednego wątku wystarczy losowa teleportacja by na chwilę zamrozić serwer.

EDIT: Poradnik podlinkowany wyżej jest już bardzo przestarzały, łap coś nowszego: https://github.com/YouHaveTrouble/minecraft-optimization

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.