Pomoc z VPS pod Minecraft

Zombie
vps, minecraft, openvz
iMurEK
iMurEK

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem serwera vps do testowania i prasowania na nim, podczas kiedy trwa u mnie dołączanie prac nad nową edycja. Mam do was jedno pytanie, ile taki serwer utrzyma graczy? Czy jest ktoś kto umiał by postawić ten serwer do pionu tak, aby wszystko z nim było w porządku i nie trzeba było się bawić już w konsolach itp..? Oto jego parametry : Typ wirtualizacji: OpenVZ Pamięć RAM: 4096 MB Ilość vCPU: 2 Pamięć wirtualna (swap): 512 MB Typ dysku: SSD Pojemność dysku: 15 GB Szybkość Internetu: do 200 Mbit Transfer miesięczny: Bez limitów Centrum danych: OVH

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

anon10657637
anon10657637

@iMurEK prognozowana liczba pluginów na tym serwerze?

iMurEK
iMurEK

Maksymalnie 40. Z tego co widziałem to na hostingu bez graczy sam zjadał do 1500 MB. Pozdrawiam.

koweq
koweq

Jeśli chodzi o JVM (maszynę wirtualną Javy -
Ona odpowiada za uruchamianie minecrafta itp.) "zjada" tyle RAMu ile maksymalnie może. Np. JVM pobiera 1,5GB RAMu a na pluginy przeznacza 512mb. Więc odczyty tego ile serwer zjada RAMu mogą być nieprawdziwe. Zresztą przeczytaj.
https://lvlup.rok.ovh/t/java-zjadla-moj-wykupiony-ram-pomocy/343 P.S: musi być minimalnie 100mb na slot by było przyjemnie grać. PS2: Jeśli źle rozumiem z tym JVM to proszę mnie poprawić.

iMurEK
iMurEK

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Poczytałem tu i tam i naprawdę dowiedziałem się więcej niż myślałem :) Więcej dopracuje sobie osobiście. Obchodzimy od tematu ram.. Teraz bardzo ważna jest dla mnie instalacja serwera minecraft pod właśnie ten vps. Jak to zrobić? Pozdrawiam.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
iMurEK
iMurEK

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Temat do zamknięcia.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

iMurEK:

Temat do zamknięcia.

Tematów nie zamykamy, mozesz oznaczyć najlepszą odpowiedź (rozwiązanie problemu):

https://lvlup.rok.ovh/t/akcja-rozwiazywanie-problemow-jak-oznaczyc-tematy-jako-rozwiazane/1074 Polecam :)

iMurEK
iMurEK

Przepraszam, nie wiedziałem o takiej możliwości. Już poprawiłem :) Pozdrawiam serdecznie.