Pomocy z NAVIS 240 PRO

Pytania i problemy
Glupikocz
Glupikocz

Witam potrzebuje gigantycznej pomocy, Kupiłem sobie zestaw jak w tytule ale miałem jeszcze moją starą noctua D15 czy jakoś tak wszystko fajno smiga sobie 40 stopni ma koks sprawa.

Ale dostałem razem z prockiem i płyta AIO Navis 240 PRO od silentiumPC tylko teraz pytanie jak to podpiąć pomocy.

Podłaczam przejsciowka 4pin do 2x 4pin wentylatory z Navis 240 PRO i wszystko fajnie ladnie chodzi. Podłaczam to pod CPU_FAN ale mam też PUMP_FAN ale z tego co wiem nie robi to żadnej różnicy.

A samą pompę podłączam pod SATA do zasilacza 750W więc myślę że zapas mocy jest, ale do sedna. Sprawa wygląda tak że chłodzenie mam zamontowane na górze obudowy i pompę w taki sposób że rurki są koło ramów czyli dość standardowo, ale sprawa zaczyna się komplikować gdy odpalam kompa.

Po 30 sekundach max jest jakieś 100 stopni na procku tak pokazuje MSI Dragon center i HWMonitor.

Zdaje się ze pompka działa wydaje sobie jakieś dziwne dzwięki rurki robią się ciepłe ale tylko koło procka co może być tego wina?

Od razu dodam że na pewno styka sie pompa z prockiem bo az powyginałem takie metale bo dałem mniejsze dystanse zeby sprawdzić czy na pewno styka, a pasta to sie powylewała gdzie się dało.

Nie wiem co mam teraz zrobić ogarnąłem to wszystko i zamontowałem dalej Noctue ale chce miec jednak tego Navisa 240 PRO.

Mogę podesłać filmik jak ta pompa brzmiała na pierwszych 2 uruchomieniach przez jakieś 30 sekund a później już było normalnie.

Włączcie sobie dzwięk bo to najważniejsze jak traktor pracowała a niżej dodam drugi film juz po 2 uruchomieniu tylko wszystkie 6 wiatraków na 100% było

https://imgur.com/a/r1kOvwX https://imgur.com/a/vyAgf5m

I moje pytanko czy to może tak nwm nie pompować wody bo jest podłączone do CPU_FAN ale znów to tylko same wentylatory bo pompa jest podłączana do SATA wiec to dziwne by było...

Xarm
Xarm

Zobacz w specyfikacji technicznej na stronie producenta albo w instrukcji obsługi powinno być zapisane co i jak

Glupikocz
Glupikocz

No przecie jakby było to bym nie pisajet. A tak bez żartów montowałem z filmiku z neta z ich kanału, w różne saty podpinałem do PUMP_FUN no wszędzie aż szlak mnie trafił i jebłem tym o scianę, i zamontowałem starą poczciwą noctue. Dlatego pytam was czy z 10 piętra to wywalić przez okno czy jest sens, bo może ja jestem głupi albo wystarczy gdzieś magicznie złapać paluchem i nagle magicznie +300 do działania kompa beędzie. Naprawdę nie mam sił do tego bo od 10h na różne sposoby próbuję

Xarm
Xarm

Szkoda ale jak tak to z 12 piętra naj lepiej albo oddaj do lombardu

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Blok wodny to dość skomplikowana sprawa imo, to już lepiej Noctue zostaw :harold: Zwłaszcza że wiatraki od Noctuy faktycznie są ciche, a skoro w tym bloku wodnym płyn/woda przelewają się głośno to nie dość że masz głośniejszy setup to jeszcze przy złym ustawieniu może bardziej w środku się grzać wszystko. No same zalety :harold:

No właśnie, ustawienia. Nawet jak toto podepniesz to potem czeka Cię kombinowanie z ustawieniami żeby działało to jakkolwiek przyzwoicie, gdzie przy "zwykłym" chłodzeniu montujesz i masz, ewentualna regulacja wiatraków do najtrudniejszych nie należy.

W teorii na płycie powinny być opisane sloty gdzie wpiąć blok wodny, może bardziej zerknij na instrukcję obsługi płyty głównej :man_shrugging:

Glupikocz
Glupikocz

Aylin:

No właśnie, ustawienia. Nawet jak toto podepniesz to potem czeka Cię kombinowanie z ustawieniami żeby działało to jakkolwiek przyzwoicie, gdzie przy “zwykłym” chłodzeniu montujesz i masz, ewentualna regulacja wiatraków do najtrudniejszych nie należy.

W teorii na płycie powinny być opisane sloty gdzie wpiąć blok wodny, może bardziej zerknij na instrukcję obsługi płyty głównej :man_shrugging:

Co do tego to wiem że na pewno jest dobrze, na 100% coś z pompą albo samą pompę zle założyłem.

Aylin:

Blok wodny to dość skomplikowana sprawa imo, to już lepiej Noctue zostaw :harold: Zwłaszcza że wiatraki od Noctuy faktycznie są ciche, a skoro w tym bloku wodnym płyn/woda przelewają się głośno to nie dość że masz głośniejszy setup to jeszcze przy złym ustawieniu może bardziej w środku się grzać wszystko. No same zalety :harold:

Co do tego to taka prawda...

Ale ogolnie to chlodzenie do starsznie cichych nalezy po 1 min pracy o ile to można pracą nazwać to było tak cicho że myślałem ze coś mi się z glową dzieje

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.