Pomysły na dalszą optymalizacje serwera

Pytania i problemy
JacekPlacek
JacekPlacek

Dzień dobry, jestem posiadaczem serwera vps na lvlup (22GB RAM UpRyze Turbo), na którym jest postawiony serwer Minecraft survival na wersji 1.17.1. Przeczytałem już szereg poradników dotyczących optymalizacji serwera (tu na forum jak i poza nim) i dokonałem większość opisywanych tam zmian w konfiguracji oraz innych czynności, które potencjalnie miałyby przynieść lepszą wydajność (np. prerender mapy). Niestety mimo naniesionych zmian sytuacja wciąż nie wygląda za dobrze, przy 40 graczach tps potrafi spaść nawet do 9. Możliwe, że coś przegapiłem albo jest to po prostu charakterystyka tej wersji Minecrafta. Tak czy inaczej z tego powodu zwracam się z prośbą o jakiekolwiek dodatkowe rady, które mogłyby poprawić moją sytuację. Timingi: https://timings.aikar.co/?id=f506f8216faa4eceb32dddc872ea0cd4
Spark: https://spark.lucko.me/jUaHtEq8qG

Helios1993
Helios1993

monsters: 52

Nie zaszalałeś tu przypadkiem? Daj tu 10-15 i pozostałe limity też zmniejsz. Przypominam, że są one na gracza.

git-Paper-142

Weź zamiast niego Tuinity lub Purpura.

Dodatkowo zalecam wyłączyć villagery, które są najgorszym co zrobił Mojang. Są najbardziej zasobożerne ze wszystkich mobów i całkowicie niszczą ekonomię serwera. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, możesz przeczytać ten poradnik.

JacekPlacek
JacekPlacek

Poradnik widziałem i nawet kilka zmian stamtąd zastosowałem. Próbowałem zmniejszać nawet ilość mobów zgodnie z jego treścią, ale przy zejściu z nią do chociażby 30, znacznie zauważalny był ich brak i gracze mocno na to narzekali, dlatego wróciłem do wartości zalecanej przez poradnik z forum spigota.

Przejście na Tuinity w sumie rozważałem, ale czy niesie za sobą jakieś komplikacje na takim żywym serwerze?

Helios1993
Helios1993

Dzieje się tak, ponieważ masz zbyt wysoki mob-spawn-range. Teraz też zauważyłem, że masz bardzo wysoki tickujący zasięg widzenia, zmniejsz go do 3. Pozmieniaj pozostałe opcje według poradnika.

Tuinity jest kompatybilny ze wszystkimi pluginami, które działają na paperze, a nawet jest kilka tylko dla niego. Naprawia też niektóre trudniejsze do naprawy błędy minecrafta.

JacekPlacek
JacekPlacek

Znaczną poprawę przyniosła zmiana silnika na Purpur. Tpsy są o wiele wyższe nawet bez większych zmian w konfiguracji, dziękuje za pomoc.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.