[Poradnik] Grafika - dobieranie fontów | #1

Poradniki społeczności
happi
happi

Dobieranie fontów

Hej. Trochę mi nudno, więc postanowiłem rozpocząć "serie poradników" dotyczących grafiki. Jakąś tam wiedzę o grafice mam, więc czemu nie. 👊 Na pierwszy ogień idą fonty czyli na nasze - czcionki.

Jest to ważny element grafik (oczywiście tych gdzie ich [czcionek] używamy). Nawet bym powiedział, że bardzo ważny. Jak przeglądam sobie strony typu "Grafik płakał jak projektował" ( https://www.facebook.com/grafikplakal/?fref=ts ) i widzę takie grafiki: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13240724_1805479196349704_5115996131042221273_n.jpg?oh=12074e98a10f936e02cf52a82082d9af&oe=57D6D3BE

to się dławię.

Jak już wiecie dlaczego fonty są tak bardzo ważne to możemy przejść do głównego tematu dla jakiego piszę ten poradnik, czyli dobieranie czcionek.


Pierwsza zasada brzmi "Nie używaj defaultowych czcionek - wgranych od razu na komputer". Dlaczego? Czcionki takie jak Comic Sans, są po prostu brzydkie. To samo tyczy się załóżmy Ariala lub innych głupich podstawowych czcionek. To w sumie jedna i jedyna zasada, którą się kieruję. 😆

Dobre źródła czcionek:

I to w sumie powinno wystarczyć, bo fontów na tych stronach jest co niemiara.


Ludzie są za mało rozwinięci i korzystają z defaultowych czcionek, bo nie potrafią ruszyć głową lub zwyczajnie im się nie chce. To w sumie tyle, jutro wstawię coś jeszcze, bo pisanie poradników to zapychacz czasu. 😃 Więcej opisywania i przedstawiania niż samego poradnika, no ale niech będzie. xD

Miłego wieczoru/dnia (w zależności kiedy to czytasz). x)

koweq
koweq

Przydadzą mi się takie poradniki dotyczące grafiki! :) Więc dziękuje za taki poradnik.

happi
happi

Możesz podsyłać pomysły na poradniki, a ja w miarę moich możliwości postaram się je wykorzystać.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Byłbym wdzięczny za utworzenie poradnika odnośnie doboru palety kolorów do projektu :slight_smile:

happi
happi

O, to jest dobry pomysł! Dzisiaj spróbuję coś wykombinować.