[Poradnik] Grafika - graphic packi, czyli zrób ze swojej pracy arcydzieło! | #3

Zombie
happi
happi

Graphic packi

Witam wszystkich użytkowników forum. Wasze prace wyglądają słabo? Brakuje wam czegoś co by uczyniło waszą prace lepszą? Z pomocą nadchodzą graphic packi!


ale o czym ty mowisz czlowieku co to te cale graphic packi!!!!!!!!

Zwane są różnie przez różnych ludzi, najczęściej 'gfx pack', 'resource pack', 'graphic pack'.

no ok ale co to jest?????????

Graphic packi to zwykle plik .psd / .xcf (photoshop / gimp), który ma w sobie multum dodatków, np. flary, tekstury, stocki, particlesy, cc'ki i wiele, wiele więcej grafik, które pomogą poprawić waszą prace.


Dlaczego warto ich używać? Prosty powód. Jeśli robicie miniaturke to flary, tekstury i particlesy ogromnie się przydają. Przykład:

http://i.imgur.com/4hK5iGu.jpg fb.com/fiftidesign

Chyba nie powiecie, że wygląda brzydko, prawda? ;) Tu został użyty graphic pack, a raczej particlesy, tekstury i inne elementy, które wchodzą w skład takich gfx packów.

Skąd je pobierać? Najlepiej z YouTube, wyszukując frazę "gfx pack". Jest ich masa, także każdy znajdzie coś dla siebie.

To już koniec tego małego "poradnika". Podsyłajcie pomysły na kolejne w komentarzach, bo nie mam pomysłów. :x

Vylence
Vylence

Nie nazwałbym tego poradnikiem 😉 Popełniasz dużo błędów, jednym z oczywistych jest to że raz używasz pojęć z angielskiego a raz z polskiego. Zdecyduj się 😄

happi:

Witam wszystkich użytkowników forum. Wasze prace wyglądają słabo? Brakuje wam czegoś co by uczyniło waszą prace lepszą? Z pomocą nadchodzą graphic packi!

Paczki GFX nie wystarczą żeby zostać grafikiem, dobrym grafikiem, liczą się umiejętności. Pierwsza lepsza osoba początkująca doda masę gotowych korekcji kolorów, a profesjonalista zrobi własną a do tego jedną. Prawda - flary, cząsteczki i tekstury są przydatne, tutaj się zgodzę, sam ich używam. Ale bez przesady, tłumaczenie użytkownikom że żeby poprawić swoje prace wystarczy dodać tylko coś z paczki jest moim zdaniem głupotą.


happi:

cc'ki i wiele Robiąc poradnik przeznaczony początkującym grafikom, dobrze by było gdybyś tłumaczył pojęcia. :thinking: happi:

stocki tu to samo

happi
happi

No to napisz lepszą wersję

Vylence
Vylence

Dziwne i nieprofesjonalne podejście :thinking:

happi:

No to napisz lepszą wersję Żeby się wypowiadać muszę napisać lepszy poradnik od tego? Z tego co wiem nikomu nic nie muszę udowadniać 😉

happi
happi

Nie napisałem, że masz cokolwiek udowadniać. Skoro twierdzisz, że to jest słabe i nieprzydatne to napisz coś co będzie przydatne i lepsze

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

kebab to troll, trzeba uważać z nim, bo wchodząc w rozmowę będzie się toczyć w nieskończoność :v

Vylence
Vylence

Nieznajomy11:

kebab to troll, trzeba uważać z nim, bo wchodząc w rozmowę będzie się toczyć w nieskończoność :v nie prawda :kappa:

dennijs
dennijs

happi:

Chyba nie powiecie, że wygląda brzydko, prawda? 😉

Tak, powiem to - wygląda źle. Wygląda jak miniaturka na youtube i to jest to co boli dzisiaj najbardziej. Wszystko do nas krzyczy, błaga o atencję i nie przez dobrze dobraną treść, tylko przez krzykliwe kolory, ostre kształty i często wulgarny czy erotyczny kontekst. Youtube jest tego świetnym przykładem. To jest kicz. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Mamy 2017 rok. Grafik przede wszystkim powinien umieć planować, mieć wyczucie, a nie tylko odpalić photoshopa nawklejać mnóstwo grafik i połączyć je bez większego ładu.

Polecam zapoznać się z portalem dribbble, ale przede wszystkim się nie zniechęcać tylko poznawać nowe trendy i ćwiczyć umiejętności, a paczki sobie odpuść.

happi
happi

dennijs:

Tak, powiem to - wygląda źle. Nie każdemu musi się podobać, są różne gusta, ale ludzie pozytywnie oceniali ową prace dlatego ją tu dałem.

dennijs:

Wygląda jak miniaturka na youtube Bo to jest miniaturka na youtube.

dennijs:

Wszystko do nas krzyczy, błaga o atencję i nie przez dobrze dobraną treść, tylko przez krzykliwe kolory, ostre kształty i często wulgarny czy erotyczny kontekst. No cóż, ludzie mają różne style, ale zgadzam się.

dennijs:

paczki sobie odpuść. Nie korzystam z takich paczek, bo zajmuje się w ogóle inną dziedziną niż miniaturki, ale pisałem te poradniki, bo miałem pewien problem z komputerem i miałem dostęp do kilku stron, w tym lvlup.

Jak czytam te poradniki to aż mi się w sumie wstyd robi i chciałbym je usunąć, ale cóż. xD

luxDev
luxDev Pionier

happi:

Jak czytam te poradniki to aż mi się w sumie wstyd robi i chciałbym je usunąć, ale cóż. xD

Możesz napisać lepsze :)