[Poradnik] MC World Edit

Zombie
Krzychu102
Krzychu102

Cześć, jako że hosting się rozrasta postanowowiłem napisać „mini” poradnik do World Edita dobra to jedziemy:

Jak zabezpieczyć teren World Edit

  1. Musisz mieć plugin world edit, jeśli go nie masz zobacz np. ten poradnik https://www.youtube.com/watch?v=F3Mpi2utJ-4
  2. Wpisz //wand oraz zaznacz po przekosie bloki następnie wpisz komendę //expand 10(wysokość może być dowolna)10 (szerokość może być dowolna), po czym nacisnij enter
  3. Potem wystarczy wpisać /rg define (nazwa) (tutaj piszemy ewentualnie kto ,może budować na naszym terenie) GOTOWE!!!! Jak zabezpieczyć region, aby nie było na nim PVP
  4. Stwarzamy dany region lub jeśli mamy to robimy tak.
  5. Wpisujemy /rg flag (Nazwa Regionu)coś, co ma być zablokowane np. pvp) pvp deny Jak usunąć region?
  6. Bardzo prosto wystarczy wpisać komendę /rg delete (nazwa)

Jak stawiać bloki za pomocą World Edit

  1. Bierzemy siekierke //wand
  2. Zaznaczamy miejsce gdzie chcemy postawić platforme (zaznaczamy równo po 2 stronach) lub ścianę bloku (Na uskos)
  3. Potem wpisujemy //set (id bloków znajdziecie tutaj można też wpisać nazwe np. dirt http://www.minecraftinfo.com/idlist.htm) Pamiętajcie, że nie wszystkie ,bloki działają na starszych wersjach**!!!** GOTOWE!!! Jak usunać bloki za pomocą world edit?
  4. Robimy to samo co wcześniej
  5. Wpisujemy //set 0 (0 = Powietrze) Gotowe.

(Poradnik będę aktualizował jak chcecie, żebym coś dodał to piszcie postaram się jeszcze zrobić poradnik do pex oraz do echo pet jak chcecie koniecznie jakieś plugin to piszcie).

koweq
koweq

Ortografia pada D:

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Poradnik do dopracowania pod względem ortografii i trochę logiki wypowiedzi... W wielu miejscach brakuje mi znaków interpunkcyjnych. Może spróbuj skorzystać z tego poradnika i popraw swój wątek ;)

https://lvlup.rok.ovh/t/poradnik-poprawna-polszczyzna-na-forum/181

Krzychu102
Krzychu102

Już przepraszam ale mam lekkie problemy z ortografią.

koweq
koweq

Krzychu102:

Kto ,może A skąd tu ten przecinek? ^^

luxDev
luxDev Pionier

Ja bym polecał popracować nad ortografią przed wrzuceniem tematu.

Ale no cóż ważne że próbujesz pomóc :)

AutomattPL
AutomattPL

Widzę, że są to tylko podstawy podstaw, może rozszerzysz poradnik o np. prawidłowe ustawienie cuboida spawnu serwera? Daję przykład, ale niektórym może się to przydać :)

Krzychu102
Krzychu102

Spoko mam tez kilka innych pomysłów

Krzychu102
Krzychu102

Przez przypadek sie pomyliłem,jestem dyslektykiem w pewnym stopniu.

koweq
koweq

Teoretycznie ja też mam dysleksję. Jednak jakoś nie sądze żeby to istniało. To jest proste - albo umiesz ortografię albo nie.

Krzychu102
Krzychu102

Nie jest to jeszcze dokońca stwierdzone.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Troszke niepotrzebne takie poradniki, więcej ktoś by się dowiedział z minutowego poradnika na YT osoby piszącej w notatniku, niż tutaj. Poza tym bardzo chaotycznie napisane, z resztą tak jak poprzedni poradnik.