Potrzebny Skrypt na restart i zapis serwera MC na VPS

Zombie
xKrissuuu
xKrissuuu

Potrzebuje skrypt na restart i zapis całego serwera Minecraft. I jak by można to proszę również o instrukcje jak go zainstalować na VPSa. Pozdrawiam.

DoreK
DoreK α-tester v3

Masz na myśli automatyczny restart, powiedzmy każdego dnia o 12:00?

xKrissuuu
xKrissuuu

Tak, automatyczny restart co 24 godziny o 5:00. Przed restartem najlepiej by było aby poinformował na czacie, zapisał, kickall i wtedy dopiero restart.

luxDev
luxDev Pionier

Podczas wyłączania serwera i tak zapisze mape i wyrzuci graczy z informacją "Server closed" możesz ją z zmienić w ustawieniach spigot'a.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

@luxDev Zapewne chodzi o informację "Serwer ulegnie restartowi w następnych kilku minutach". @xKrissuuu Można napisać na to plugin. Uaktywnia się o 4:45 i wysyła wiadomość do graczy, 4:55 również i 4:59 odliczanie i wywołanie komendy stop / getServer().shutdown Czy o to chodzi @xKrissuuu ?

luxDev
luxDev Pionier

Nie rozumiesz, ja tylko powiedziałem że wykonywanie tych dwóch ostatnich akcji które on chciał jest zbędne bo są wbudowane w silnik, przeczytaj jeszcze raz.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, tak, wiem o co chodzi, ale warto, by gracze dostali informację wcześniej ;)

luxDev
luxDev Pionier

Ale przecież mogą dostać, nie wiem gdzie widzisz problem, tylko te dwie rzeczy zamienić na jedną - samo /stop

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

dałbym dislajka @Timo bo nie potrafi czytać, ale się nie da 😕

@xKrissuuu skrypt .sh rozumiem, nie do skripta?

Maaati
Maaati

Polecam zrobić to Cronem ewentualnie napisać skrypt z użyciem RCONA