Potrzebuje pomocy z botami muzycznymi

Zombie
ts3
Kissme
Kissme

Witam . Potrzebuję instrukcji oraz pomocy w postawieniu botów muzycznych na VPS . Chciałbym wejść nimi na Ts postawionym na net-speak lecz potrzebna wersja to 3.0.19.4 . Potrafię zrobić na 3.0.18.2 . Poradniki które znalazłem na 3.0.19.4 nie działają . Proszę o szybką pomoc

LinGruby
LinGruby Pionier

A co nie działa w tych poradnikach trochę więcej szczegółów? Bo ciężko stwierdzić co może nie działać?

Kissme:

Potrafię zrobić na 3.0.18.2

a na 3.0.19.4 robi się tak samo tylko klient TS inny

Kissme
Kissme

apt-get update apt-get upgrade apt-get install x11vnc xinit xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 screen update-ca-certificates apt-get install libglib2.0-0 [BOT] http://www79.zippyshare.com/v/TgZoDZVu/file.html wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.1.4/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.4.run chmod 0755 TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.4.run ./TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.4.run cp libsoundbot_plugin.so /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins

chmod 0755 ts3bot ./ts3bot -update

screen xinit /opt/ts3soundboard/ts3bot -- /usr/bin/Xvfb :1 -screen 0 800x600x16 -ac

Jakoś to mi nie działa

Kissme
Kissme

Kissme:

./ts3bot -update

Przy komendzie : ./ts3bot -update Wyskakuje mi :/opt/ts3soundboard# ./ts3bot -update 2017/06/20 12:57:47 !!!!!!! YOU ARE RUNNING THE BOT AS UID 0 (ROOT) WITHOUT HAVING SET ANOTHER UID. THIS IS A SERIOUS SECURITY VIOLATION !!!!!!!! Could not find /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/libsoundbot_plugin.so. Please copy the libsoundbot_plugin.so there. Sanity checks failed, unable to run. Please read the installation-guide carefully and contact support if necessary.

LinGruby
LinGruby Pionier

Kissme:

ts3bot

był kiedyś teraz jest sinusbot

Kissme:

2017/06/20 12:57:47 !!!!!!! YOU ARE RUNNING THE BOT AS UID 0 (ROOT) WITHOUT HAVING SET ANOTHER UID. THIS IS A SERIOUS SECURITY VIOLATION !!!!!!!!

odpalasz jako root a bot nie lubi ;-)

Kissme:

Could not find /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/libsoundbot_plugin.so. Please copy the libsoundbot_plugin.so there. Sanity checks failed, unable to run. Please read the installation-guide carefully and contact support if necessary.

w skrócie

Nie można znaleźć /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/libsoundbot_plugin.so. Proszę skopiować plik libsoundbot_plugin.so. Sprawdzanie poprawności nie powiodło się, nie można uruchomić. Prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcją instalacji i skontaktuj się z działem obsługi technicznej w razie potrzeby.

zobaczy czy masz libsoundbot_plugin.so tam gdzie ma być?

Kissme
Kissme

Powinno być wszystko okej . Możesz mi napisać nową instrukcję z linkami i wszystkim co i jak zrobić . Bardzo bym byl wdzięczny . Cały dzień sie męczę z tym ;/

LinGruby
LinGruby Pionier

Jak chcesz to z czego ja korzystałem to jest tu:

https://lvlup.rok.ovh/t/musicbot-czyli-jak-zainstalowac-sinusbota-z-youtube-dl/205?source_topic_id=1645

z innych nie korzystałem bo to mi wystarcza ;-) a przeżytki czyli ts3bot to był dobry w 2015 roku ;-)

Kissme
Kissme

LinGruby:

ts3bot

był kiedyś teraz jest sinusbot

Kissme: 2017/06/20 12:57:47 !!!!!!! YOU ARE RUNNING THE BOT AS UID 0 (ROOT) WITHOUT HAVING SET ANOTHER UID. THIS IS A SERIOUS SECURITY VIOLATION !!!!!!!!

odpalasz jako root a bot nie lubi 😉

Kissme: Could not find /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/libsoundbot_plugin.so. Please copy the libsoundbot_plugin.so there. Sanity checks failed, unable to run. Please read the installation-guide carefully and contact support if necessary.

w skrócie

Nie można znaleźć /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/libsoundbot_plugin.so. Proszę skopiować plik libsoundbot_plugin.so. Sprawdzanie poprawności nie powiodło się, nie można uruchomić. Prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcją instalacji i skontaktuj się z działem obsługi technicznej w razie potrzeby.

zobaczy czy masz libsoundbot_plugin.so tam gdzie ma być?

Ten poradnik mi też nie działał . Nie wiem czy robie coś źle czy jak . Możliwy jest kontak z tobą na gg czy ts ? Silnik Debian 7.0 Będzie odpowiedni ?

LinGruby
LinGruby Pionier

Kissme:

Silnik Debian 7.0 Będzie odpowiedni ?

po pierwsze nie silnik tylko system Linux Debian 7.0 osobiście bym wybrał Debian 8.0 jest nowszy i ma więcej poprawek w stosunku do 7.0

Kissme:

Możliwy jest kontak z tobą na gg czy ts ?

możliwy ale z zasady pomagam tylko na forum ;-)

a co do sinusbot to nie wiem dlaczego ci nie chce wystartować może coś robisz nie tak lub zrobiłeś coś nie tak ;-)

Kissme
Kissme

Jest możliwość abyś mi to zrobił ?

LinGruby
LinGruby Pionier

to znaczy co? postawić system czy postawić sinusbot?

bo wiesz wiedza kosztuje, ale pytanie jeszcze jedno chcesz to postawić na lvlup czy na net-speak?

Kissme
Kissme

VPS mam wykupionego na LVLUP . I teraz jak robie względem poradnika to przy nano config.ini wyskakuje mi -bash: nano: command not found

LinGruby
LinGruby Pionier

wątpię żebyś nie miał nano ale możesz sprawdzić i jakby nie było to zainstaluje a jak będzie to poda ci że jest w najnowszej wersji

apt-get install nano

jak na koncie użytkownika to na początku sudo potem hasło i powinieneś dostać coś takiego:

 sudo apt-get install nano
 [sudo] hasło użytkownika user: 
 Czytanie list pakietów... Gotowe
 Budowanie drzewa zależności       
 Odczyt informacji o stanie... Gotowe
 nano is already the newest version (2.5.3-2ubuntu2).
 0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.

ja akurat mam Ubuntu Server ale wynik będzie podobny ( możesz mieć wszystko po angielsku )

Kissme
Kissme

LinGruby:

sudo apt-get install nano

Reading package lists... Done Building dependency tree... Done E: Unable to locate package nano root@vps3390:/home/sinusbot# nano config.ini -bash: nano: command not found

LinGruby
LinGruby Pionier

a system w ogóle ci się aktualizuje?

apt-get update && apt-get upgrade

bo to dziwne coby na openvz nie było nano jesteś na koncie root to nie musisz podawać sudo

Kissme
Kissme

Tak system się aktualizuje

Kissme
Kissme

Nic nie pomaga . Czy mógłbyś napisać na gg : 43880647

LinGruby
LinGruby Pionier

jest jeszcze inna opcja coby użyć WinSCP https://winscp.net/eng/download.php i zainstalować na kompie z którego się łączysz do VPS połączyć się i pobrać na kompa config.ini wprowadzić zmiany i ponownie wrzucić na serwer

trochę metoda dziwna ale nie raz mi dupę ratowała jak musiałem coś zrobić będąc na windows ;-)

Kissme
Kissme

Dasz radę podać gg albo napisać bo cięzko tutaj pisać

LinGruby
LinGruby Pionier

coś bez echa na gg? no chyba że masz jakieś filtrowanie włączone ( bo ja z gg nigdy nie korzystałem tylko z kadu )

Kissme
Kissme

Możemy ts ?

KamiiQ
KamiiQ

sudo apt-get update sudo apt-get install nano

lub

apt-get update apt-get install nano

Jeżeli nie znajduje Ci pakietu nano, podaj plik sources.list

Kissme
Kissme

Możemy jakiś kontak gg , ts3 ?

Kissme
Kissme

Wszystko niby dział lecz bot nie chce wejśc na serwer . "2017-06-22T16:41:53+02:00 TS3Client reported missing dependencies for xcb. Please install xcb and try again. On Ubuntu / Debian you can usually as root run: apt-get install xcb"

elipeF
elipeF

No nic dziwnego jak zainstalowałeś ts'a w wersji 3.1.4. Musisz zainstalować wersję 3.0.19.4

Kissme
Kissme

Dzięki wszystkim za pomoc . Lecz wszystko udało się dzięki LinGruby :)

luxDev
luxDev Pionier

@LinGruby, jeśli to problem nie z jego strony był mógłbyś napisać rozwiązanie ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

@luxDev

TS3Client reported missing dependencies for xcb. Please install xcb and try again. On Ubuntu / Debian you can usually as root run: apt-get install xcb

coś musiał zwalić ( a wszystko wyglądało poprawnie ) dopiero po postawieniu systemu na nowo ( openvz ) i zapodaniu skryptu z

https://sinusbot-installer.de/ zaczęło wszystko działać ;-)