Problem Bungee/MySQL

Zombie
vps, zarządzanie, mysql
Kendu
Kendu

Hejka, mam pewien problem od jakiegoś czasu na VPS OpenVZ.

W konsoli od serwera bungeecord pokazuje mi się komunikat WARNING: Failed to find a usable hardware address from the network interfaces; using random bytes: W jaki sposób wyeliminować ten WARN?


Dodatkowo ustawiłem do bazy danych mysql na białą listę ipv4 mojego serwera VPS, jednakże plugin pomyślnie nie łączy z serwerem, a w konsoli bungee i innych serwerów pokazuje się komunikat

Caused by: java.sql.SQLException: Access denied for user 'root'@'ipzzz.ip-www-xxx-yy.eu' (using password: YES)

format adresu ipv4: www.xxx.yy.zzz (zamiast liter cyfry adresu IP)

Kiedy ustawię dostęp ze wszystkich adresów ip nie ma żadnego problemu.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
LeviPlayGames
LeviPlayGames

To tylko ostrzeżenie, według autora zniknie prawdopodobnie w następnej aktualizacji. Nie powoduje ono żadnych błędów, więc po prostu się nim nie przejmuj.

Jeśli chodzi o IPv4 to musisz użyć adresu IP czyli cyferek, a z tego co zrozumiałem użyłeś liter.

Kendu
Kendu

Wcześniej stworzyłem nowego użytkownika przydzielonego na adres ipv4 serwera VPS wg komendy, którą podałeś. Bez efektu. Dopiero jeżeli zezwalam na dostęp ze wszystkich hostów, nie ma problemu.

Kendu
Kendu

Dzięki wielkie za informacje co do warn w bungee.

Co do MySQL, to można było mnie żle zrozumieć, faktycznie trochę źle to opisałem stosując litery.

Caused by: java.sql.SQLException: Access denied for user 'root'@'ipzzz.ip-www-xxx-yy.eu' (using password: YES)

format adresu ipv4: www.xxx.yy.zzz1 (zamiast liter cyfry adresu IP)

Chciałem zaznaczyć, że w błędzie na bungee pokazuje mi inny adres ip, niż adres ipv4 serwera oraz inna jest trochę kolejność cyfr w nim, spotkałem się z tym pierwszy raz.

Przykładowo, powiedzmy, że adres ipv4 vps to: 123.456.78.901 W tym momencie w błędzie serwera pokazałoby się Caused by: java.sql.SQLException: Access denied for user 'root'@'ip901.ip-123-456-78.eu' (using password: YES)

Kendu
Kendu

Ogólnie to wytężyłem swoje szare komórki i uznałem, że jestem z lekka kretynem, przecież po prostu wystarczyło podmienić adres ipv4 na ten adres, który wywalało mi w błędzie mysql na serwerze bungee.

Dobra teraz tylko mam do Was pytanie, w jaki sposób zmienić, żeby zamiast ip901.ip-123-456-78.eu miał adres dostępu do mysql 123.456.78.901, bo jednak ten pierwszy trochę kłuje mnie w oczy 😕

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To tylko domena przydzielona w ovh :P

Kendu
Kendu

@Nieznajomy11, oh, akurat pierwszy raz się z tym spotkałem, dzięki za informację 😃 Już stało się dla mnie wszystko jasne, muszę się jednak trochę jeszcze podszkolić z linuxa, bo warto a przez tak proste odpowiedzi jakie dostałem, to zwątpiłem w swoje jakiekolwiek możliwości informatyczne/administracyjne 😛 Problemy rozwiązane, a wątpliwości rozwiane. Dzięki @Nieznajomy11 i @LeviPlayGames za pomoc ;)