Problem MSI Afterburner 3070TI

Pytania i problemy
Glupikocz
Glupikocz

Witajcie mam pytanie bo mam sobie kartę 3070TI LHR wersje a dokładnie MSI Ventus 3 wentylatory. No i sytuacja taka że uważam że fajnie jakby karta się nie pociła bo po co lepiej wymienić wentylatory za 200-300zł niż karte za 4k. Więc ustawiłem sobie wentylatory na 60% stale i chce żeby tak działały tylko kiedy włączam byle jaką gre lub aplikacje od razu wentylatory przestawiają się na 40% ktoś wie jak to rozwiązać? Oczywiście reszta ustawień OC zostaje taka jak była bez zmian tylko same wentylatory coś maniane odwalają image|689x445 image|689x445 image|690x440 image|690x440 image|690x440

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W drugiej zakładce ustawień "Wentylator" wydajesz się mieć wyłączoną opcję do definiowania własnej krzywej jeśli chodzi o chłodzenie.

Glupikocz
Glupikocz

Nie działa jakieś pomysły dalej

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

"Nie działa" jest mało pomocne. Używam tej funkcji już dobrych kilka msc i działa poprawnie, co dokładnie zrobiłeś i co nie zadziałało?

Po ustawieniu krzywej trzeba przełączyć chłodzenie na te użytkownika i powinno być ok.

image|690x474

Glupikocz
Glupikocz

Hmmm co dziwne powiedzmy że działa bo faktycznie na moim innym motywie to nie chciało załapać. Przełączyłem na ten co ty masz i niby wszystko chodzi ale odezwę się jeszcze po 2-3 dniach żeby mieć pewność czy to zadziałało

HowWof
HowWof

Myślę że za bardzo się martwisz zresztą ograniczyłeś limit mocy i taktowanie rdzenia a podkręciłeś pamięci które grzały się w tych kartach najwięcej. Ja osobiście bym podniusł limit mocy na maksymalny rdzeń i pamięć zostawił skoro nie chcesz większej temperatury i podniusł lekko krzywą wentylatorów by zachować dobrą kulturę pracy karty

Glupikocz
Glupikocz

Powiem tak wiem co robię bo sama karta ma 18 stopni w pulpicie a vramy koło 41 Natomiast w grach wymagajacych temp to 36 vramy koło 60, do tego zamówiłem radiatory na backplate i dodatkowy wentylator.

Jedyne jakiej informacji potrzebuje do was to jak naprawić ten błąd, nadal po tym co zrobiłem i zalecał mi @SystemZ wróciło do 40% wenty i nie wiem co z tym zrobić już dostaje białej gorączki Co lepsze dodam info że nawet jak dam na auto to się totalnie nic nie zmienia i dalej jest 40%

Glupikocz
Glupikocz

Problem rozwiązany Dragon Center od MSI także kontroluje karty i z tego co widzę Maximum EFF działa jak gówno

HowWof
HowWof

Przesadzasz to są całkowicie normalne temperatury pracy W mojej opinii skoro tak ograniczasz tą kartę to jej nie potrzebujesz na pewno jest więcej osób które lepiej by ją wykorzystały

HowWof
HowWof

Zresztą karta I tak sama bez twojego niepotrzebnego grzebania powina ustawiać optymalne parametry.

Glupikocz
Glupikocz

Zgadzam się co do drugiej odpowiedzi, ale nie rozumiem do czego był 1 wywód? Z tego co wiem to są moje pieniądze i mogę za nie kupić nawet 3090 i może leżeć w szafie Dokładnie wiem do czego potrzebuje wykorzystać taką kartę z takimi ustawieniami

HowWof
HowWof

Ok baw się dobrze i kupuj tą 3090 do szafy

Glupikocz
Glupikocz

Nie potrzebuje jej ale nie rozumiem do czego był ten komentarz. Wyglądało to tak jakbym nie wiem robił ci na złość że kupiłem taką kartę używam ja powiedzmy w 10% a ty jej nie możesz mieć. Używam kart graficznych do kopania wstępnie potrzebowałem ustawić akurat tą kartę na windowsie ponieważ pracuje. A jak pracuje i komp i tak że ten prąd to niech siedzi u mnie i coś zarabia.

Btw. @SystemZ Proszę o zamknięcie tematu.

HowWof
HowWof

Nie nie złoszczę się ani ci nie zazdroszczę i też nie patrze ci do portfela Sam posiadam 2060 super która mi całkowicie wystarcza Po prostu uważam że trzeba zużywać pełnię potencjału sprzętu.

Glupikocz
Glupikocz

Może źle zaczeliśmy rozmowę za co przepraszam, ale wiesz głownie kopię na tej karcie podczas pracy bo nie zmieściła mi się już do koparki. Myślę ze akurat do kopania wykożystuję ją jak mogę, tylko kurcze ten MSI Afterburner nie chciał współpracować, ale to jednak nie jego wina a Dragon Centera z MSI. Co do takich ustawień to powiem ci że w grach dużej różnicy nie widać, powiedział bym 2-3 klatki jak tak sprawdzałem, a co fajne zmiejszyło to zuzycie wat o ponad 120W czyli jakieś 25zł na miesiąc co wydaje mi sie spoko sprawą nawet dla graczy.

HowWof
HowWof

także przepraszam nawet nie zapytałem do czego używasz karty a już narzuciłem swój tok myślenia cieszę się że rozwiązałeś problem

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.