Problem: Pluginy mi nie działają

Zombie
problem
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Poradnik można również zastosować do modów. Aby skutecznie zdiagnozować który plugin jest przyczyną problemów na serwerze, np. serwer uruchamia się kilka minut, crashuje się przy starcie lub zużywa bardzo dużo RAMu albo CPU.

##Rozwiązanie

  1. wyłączamy serwer
  2. wyłączamy wszystkie pluginy przez przeniesienie ich w inne miejsce lub zmianę nazwy .jar na .jar_
  3. włączamy serwer i sprawdzamy jak działa serwer bez pluginów, zapewne nie tak bogaty w funkcje jak przedtem, może warto zapisać jak wydajny jest teraz serwer?
  4. wyłączamy serwer i dodajemy jeden z pluginów
  5. włączamy serwer i sprawdzamy czy występują niepożądane objawy

Punkty 4 i 5 powtarzamy aż znajdziemy winny plugin. W niektórych przypadkach mogą być potrzebni gracze którzy dołączą do serwera aby dobrze zdiagnozować problem.

luxDev
luxDev Pionier

Jeśli ktoś posiada silnik Spigot może też zrobić /timings on, po kilku minutach /timings paste i zobaczyć które pluginy/plugin zużywa za dużo ramu/cpu.

krfcm
krfcm Pionier

Brakuje najczęstszej przyczyny czyli niezaktualizowanego pluginu po zaktualizowaniu silnika.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

krfcm:

Brakuje najczęstszej przyczyny czyli niezaktualizowanego pluginu po zaktualizowaniu silnika.

To wydaje mi się dość oczywiste, no ale cóż, pewnie nie dla wszystkich :)

RainPoof
RainPoof

Witam problem jest w tym ponieważ mam serwer na aternos.org i tam zainstalowałem plugin WorldEdit i WorldGuard a gdy wchodzę w grę te pluginy nie działają czy ktoś mi pomoże plis jak najszybciej

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Używasz silnika, który obsługuje pluginy i jest on na wersji zgodnej z pluginami? Resetujesz serwer w panelu czy używasz komendy?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Brakuje jeszcze na początku informacji o tym, żeby zrobić kopię zapasową całego serwera, takie odladowanie pluginów może mieć katastrofalne skutki. Chociażby w przypadku cleanroomgeneratora z którym instalują islandworld. Wylaczenie tego pluginu, a tym bardziej latanie potem po niewygenerowanej mapie stworzy normalne chunki zamiast tych z generatora i mapa zniszczona. Ogólnie jak już sprawdzimy jaki plugin to moim zdaniem powinno się wgrać backup i tam to naprawić. >RainPoof:

aternos Czy tylko mnie ta nazwa tak śmieszy? D;