Problem po rozszerzeniu dysku przez OVH

Pytania i problemy
MinerPL
MinerPL

Witam, przychodzę z problemem dotyczący VPSa z OVH. Do aktualnego pakietu zakupiony został dodatkowy dysk (160GB na 320GB) po zalecanym przez ovh restarcie VPS serwer nie wstaje. W trybie rescue pod komendą fdisk -l nie ma żadnych partycji, po zmontowaniu dysku jest jedynie folder lost+found który jest pusty. Próby skontaktowania się z supportem OVH skończyły się poinformowaniem, że cały proces przebiegł pomyślnie a oni nie odpowiadają za to co się stało odsyłają jedynie do swojego Professional Services oraz do https://hostersi.pl/ którzy po zapytaniu o pomoc odpowiedzieli, że dla osób prywatnych nie robią. Razem z @playaz44 oraz @HowWof próbowałem cokolwiek zrobić lecz nie udało nam się to. Komenda testdisk zwraca takie informacje. Po poproszeniu OVH o wydanie RAW/ISO maszyny dostałem informacje o braku możliwosci z powodu braku dostepu do serwera gdzie kilka chwil wcześniej w tickecie dostałem screena z maszyny (tryb rescue) z wykonaną komendą fdisk -l. Czy są szanse aby odzyskać pliki z tego dysku? Czy raczej zostaje tylko reinstall i praca od nowa nad tym co tam było?

FairGames
FairGames

Wydaje mi się, że ich system montuje nowy vm disk przy powiększeniu lub niefortunnie wleciał corrupt obrazu.

MinerPL
MinerPL

Z tego co mówili na infolini według logów openstacka wszystko przeszło pomyślnie, a że system plików się rozwalił to nie ich proglem. Opierał się na tym, ze kontaktował się z 3 różnymi technikami którzy mu to potwierdzili.

W między czasie dostałem telefon od tego Professional Servies, że to dział handlowy i że zostałem źle pokierowany.

LinGruby
LinGruby Pionier

@MinerPL osobiście stwierdzam że to dziwne, wygląda tak że wyjęli jeden dysk włożyli drugi i gitara, ale nie przenieśli już plików ( obrazu ze starego na nowy)... bo sądzę że potem z rozszerzaniem byś sobie poradził...

Axerr
Axerr

Zawsze możesz przywrócić pliki z backupa, które każdy internauta cyklicznie wykonuje :kappa:

A tak na poważnie: Pokaż, co masz pod komendą lsblk

MinerPL
MinerPL

Zawsze możesz przywrócić pliki z backupa, które każdy internauta cyklicznie wykonuje :kappa:

Backup był szkoda ze nie na serwerze zewnętrznym :nokappa:

A tak na poważnie: Pokaż, co masz pod komendą lsblk

Realnie juz po wszystkim gdyz VPS został zreinstalowany, lecz mam screena z odpowiedzi OVH co zwracał lsblk image|277x91

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.