[Problem] Uprawnienia

Zombie
ts3
Szymon
Szymon

Witam, chcę się dowiedzieć na jakiej zasadzie działa parę funkcjonalności w Uprawnieniach TS3.

Aczkolwiek na jakiej zasadzie działa Value, Skip, Negate i Grant. Chcę znać wszystkie zależności związane z uprawnieniami (nie jest mi to potrzebne do konfiguracji serwera).

Czy wszystkie uprawnienia mogą mieć Skip i Negate.

Pozdrawiam Szymon

LinGruby
LinGruby Pionier
Szymon
Szymon

Dzięki, chociaż bardziej mi chodziło oto, aby ktoś z własnego doświadczenia coś opowiedział o tym czy coś w tym stylu. Chociaż to przy odpowiedniej dedukcji też się nada.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że podajesz za mało szczegółów aby ktoś mógł Ci pomóc. Jeśli chcesz przykłady zastosowań tego systemu lub przykładowe rangi używane na serwerach to tak powinno brzmieć pytanie 😃

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Uprawnienia skip, negate, grant:

  1. Uprawnienie skip: Uprawnienie Skip omija uprawnienie grupy kanałowej. Czyli np. Jeśli mamy uprawnienie "request talk power in moderated channels", a w kanałowej grupie będzie odznaczone, nie będziemy mieli do tego dostępu. Ale jak zaznaczymy w serwerowej grupie skip, to uprawnienie będzie omijane i będziemy mieli do niego dostęp pomimo grupy kanałowej.

  2. Negate: Uprawnienie Negate służy do odrzucania uprawnień innej grupy serwerowej. Czyli np. mamy grupę serwerową z uprawnieniem "create permanent channels", i tego uprawnienia nie mamy (3 kwadraciki odznaczone). Lecz jeśli założymy drugą grupę serwerową, dodamy to samo uprawnienie i zaznaczymy Negate, będziemy mieli do tego dostęp (jeżeli zaznaczone jest Value). W skrócie: priorytet uprawnienia serwerowej grupy.

  3. Grant: Uprawnienie Grant służy np do blokowania zmiany uprawnień. Uwaga: Zalecam posiadać uprawnienie "Ignore permission modify power", bo możecie zepsuć uprawnienia! Czyli np. tworzymy grupę Query i Administrator. Grupie administrator ustawiamy permission modify power na 75. Grupie Query ustawiamy permission modify power na 100 i dodatkowo ignore permission modify power. I teraz zabieramy grupie administrator uprawnienie, np. ignore virtual server password, ustawiamy Grant na 0. W tym momencie grupa administrator nie będzie mogła zmienić tego uprawnienia, jedynie Query, która posiada Ignore permission modify power.