Problem z Aegisem połączonym z Geyser

Pytania i problemy
SuchyMonster
SuchyMonster

Cześć, posiadam serwer między platformowy, niestety ostatnimi czas mój serwer był atakowany dlatego zaopatrzyłem się w serwer bungeecord od aegisa, dzięki temu problemów z botami już nie mam. Jednakże serwer bungeecord blokuje mi graczy łączących się za pomocą Geysera mimo iż w konfiguracji aegisa wpisałem tak:

 geyser:
   # Should we support Geyser?
   # For this you need to have floodgate-bungee installed, otherwise it will not work.
   geyser-support: true
   # Should Geyser people also do the captcha?
   enable-captcha-check: false
   # Should Geyser people also go through the fall check?
   enable-fall-check: false

oczywiście floodgate-bungee zainstalowałem,co prawda z jednym błędem:

Exception encountered when loading plugin: floodgate java.lang.NullPointerException: Cannot invoke "org.geysermc.floodgate.FloodgatePlatform.enable(com.google.inject.Module[])" because "this.platform" is null at org.geysermc.floodgate.BungeePlugin.onEnable(BungeePlugin.java:64) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginManager.enablePlugins(PluginManager.java:235) at net.md_5.bungee.BungeeCord.start(BungeeCord.java:302) at net.md_5.bungee.BungeeCordLauncher.main(BungeeCordLauncher.java:41) at net.md_5.bungee.Bootstrap.main(Bootstrap.java:12)

Kożystam z javy 16 floodgate-bungee i geyser mam w najnowszej wersji, serwer na wersji 1.16.5. Geyser mnie wpuszcza na serwer, to Aegis mnie wyrzuca dokładne logi:

13:29:56 [INFO] [Geyser-BungeeCord] /89.151.41.189:20496 tried to connect!
13:29:57 [INFO] [Geyser-BungeeCord] Player connected with username SuchyMonster
13:30:02 [INFO] [Geyser-BungeeCord] Attempting to login using floodgate mode... authentication will be encrypted.
13:30:02 [INFO] [Geyser-BungeeCord] SuchyMonster (logged in as: SuchyMonster) has connected to the Java server
13:30:20 [INFO] (BF) [SuchyMonster|89.151.41.189] check failed: Too long fall check
13:30:20 [INFO] [Geyser-BungeeCord] SuchyMonster has disconnected from the Java server because of Nie przeszedles testu poprawnie
Jezeli to blad - skontaktuj sie z administracja.
13:30:20 [INFO] [SuchyMonster|89.151.41.189] <-> BotFilter has disconnected
13:30:20 [INFO] [Geyser-BungeeCord] Bedrock user with ip: /89.151.41.189 has disconnected for reason CLOSED_BY_REMOTE_PEER

Może ktoś z was miał podobny problem lub wiem co może być nie tak. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Championes
Championes

AEGIS XD :rofl:

SuchyMonster
SuchyMonster

co jest takiego zabawnego w aegisie?

Axerr
Axerr

Jest to problem stricte związany z Aegisem, więc według mnie powinieneś skontaktować się bezpośrednio z deweloperem oprogramowania.

SuchyMonster
SuchyMonster

jak znasz coś lepszego to możesz polecić

Helios1993
Helios1993

Aegis to zaobfuscowany botfilter ze zmienioną nazwą, jeden z wielu scamów w community "zabezpieczeń". Aktualnie najlepszą ochroną jest silnik proxy Velocity razem z pluginem Botsentry.

Jakubk15
Jakubk15

Aegisa używa wielu moich znajomych i nigdy nie było z nim żadnych problemów. Przestań mówić że Velocity + botsentry to najlepsza ochrona, jest wiele innych zamienników o lepszej lub identycznej wydajności. Zresztą co można oczekiwać po osobie, która banuje na własnym Discordzie za konstruktywną krytykę :kappa:

Tobi
Tobi

również korzystam z aegisa i nie widzę z nim problemów - przynajmniej na ten moment ;p

Helios1993
Helios1993

Zbanowałem cię, ponieważ toksycznie się zachowywałeś. Od dawna wiadomo, że "autor" aegisa wziął sobie botfiltera i zmienił nazwę oraz kilka funkcji/komunikatów. Ta sama osoba jest znana w prawie każdym community związanym z serwerami mc (nawet (i przede wszystkim) poza Polską) za atakowanie serwerów innych osób i zmuszanie ich do zakupienia jego zabezpieczeń, jest to jeden z powodów bana na mc-markecie. Yooniks nie tylko ukradł całego botfiltera, ale także kawałki kodu innych, nawet tych closed source'owych projektów (dowód + przyznanie).

Jakubk15
Jakubk15

Ale ja nie popieram yooniksa, jego projektów i nie kwestionuję tego czy kod był kradziony czy nie. Mówię tylko, że moi znajomi nie mieli z nim problemów.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.