Problem z atakami DoS/DDoS

Zombie
vps, ts3, zabezpieczenia, whitelist
Szymon
Szymon

Witam, dzisiaj już od około 2 godzin odczuwam ataki na mój serwer TS3. Są one na tyle odczuwalne, że nie wejdę na serwer TS3. Dostęp do innych aplikacji serwerowych (na innych portach).

Chciałbym prosić o radę jak mogę zabezpieczyć na tyle, aby chociaż trochę się trzymał.

Serwer mam na OVH z dyskiem SSD w wirtualizacji KVM. 
8GB ramu 2vCPUs.

Pozdrawiam

WoZZowskY
WoZZowskY

Wyłącz go i po sprawie :)

Fallen
Fallen Pionier

1.Ticket na dodatkowy filtr na porcie ts3 2.Przydałaby się próbka ruchu podczas ataku. tcpdump -n -c 5000 -w log.pcap 'not port 22 and not arp'

Szymon
Szymon
  1. Na OVH tak się da?
  2. Podeśle jak zrobie.
Fallen
Fallen Pionier

Ale pytanie czy masz wykupiony VPS na lvlup czy bezpośrednio.

Szymon
Szymon

Bezpośrednio. Jak mogę posegregować w wiresharku, który zewnętrzny adres ip był najaktywniejszy?

Fallen
Fallen Pionier

A to jedynie jak mogę pomóc to jak dostarczysz mi próbkę ruchu z serwera.

Szymon
Szymon

Z tego co widzę to dwa numery ip spamują mi TTLem na mój serwer.

IP są z zakresu: 92.222.18*.1 Jak to zablokować w firewallu od OVH/iptables?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

"Zwykłe" VPSy w OVH nie mają opcji filtrowania gaming i zazwyczaj nie będą tak skuteczne jak VPS KVM Game Pro z lvlup.pro. Jak chcesz trochę sobie pomóc to masz tą opcję AntyDDoS Pro i tam w panelu OVH da się poustawiać kilka rzeczy, nie powinno zaszkodzić ale rewelacji też się nie spodziewaj. Upewnij się że to co chcesz zablokować to nie jest monitoring OVH który sprawdza czy twój VPS jest online.

Szymon
Szymon

OVH twierdzi, że na mojego VPSa leci teraz atak DDoS (możliwe), ale z tego co wygląda to możliwe, że mi wyciął port 9987.

edytowane, zobaczymy jak będzie jutro edytowane drugie, dodałem regułkę do firewalla, aby zezwalało ruch na porcie 9987 moze pomoze.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja tam bym przeszedł na kvm w lvlup zamiast siedzieć na tej podstawie w ovh która nadaje się chyba tylko pod strony internetowe z cloudflare :)

DataSpace
DataSpace

Ciekawy artykuł na temat ochrony Anty DDoS: warto przeczytać :slight_smile: http://antyweb.pl/8-mitow-nt-atakow-ddos/