Problem z bazą danych

Zombie
vps
JohnyReaper
JohnyReaper

Witam,

Zainstalowałem baze danych na VPSie OpenVZ oraz phpMyAdmin. Ustawiłem również w phpmyadmin host na % w użytkowniku.

Teraz nasuwa się problem bo strona WWW na innym hostingu nie może połączyć się z bazą danych. Czy to problem po mojej stronie czy tamtej strony WWW? Czy da się to jakoś rozwiązać?

Z góry dziękuje

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3
JohnyReaper
JohnyReaper

@DBanaszewski Już tak próbowałem i nadal nic.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A masz komunikat błędu? Jak tak to proszę podeślij tutaj.

JohnyReaper
JohnyReaper

Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /storage/h7/503/1112503/public_html/install.php on line 37

Warning: mysqli::__construct(): (HY000/1045): Access denied for user 'gextension'@'153.92.0.6' (using password: YES) in /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php on line 256

Fatal error: Uncaught Exception: Connect Error 1045: Access denied for user 'gextension'@'153.92.0.6' (using password: YES) in /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php:259 Stack trace: #0 /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php(275): MysqliDb->connect() #1 /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php(1471): MysqliDb->mysqli() #2 /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php(382): MysqliDb->_prepareQuery() #3 /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/gex__setup.class.php(20): MysqliDb->rawQuery('\n\t\t\tCREATE TABL...') #4 /storage/h7/503/1112503/public_html/install.php(38): gex__setup::Execute() #5 {main} thrown in /storage/h7/503/1112503/public_html/assets/php/classes/mysqlidb.class.php on line 259

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Hasło dobrze wpisałeś?

JohnyReaper
JohnyReaper

Tak

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ewidentnie jest błąd w łączeniu się, są możliwe trzy opcje:

  • błędny login
  • błędne hasło
  • błędne IP
  • coś blokuje

Login i hasło OK? IP poprawne? Nie ma zablokowanych połączeń przez np. reguły iptables?

JohnyReaper
JohnyReaper

@Timo IP mam podać takie jakie do VPS'a czy jest jakieś inne do baz danych?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Takie samo jak VPSa.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Timo:

iptables?

Na OpenVZ? Raczej nie :/

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

JohnyReaper:

na innym hostingu

Czy jest tam może takie coś jak zapora sieciowa? Jak tak to dodaj adres IP do tej listy.

JohnyReaper
JohnyReaper

DBanaszewski:

Czy jest tam może takie coś jak zapora sieciowa? Jak tak to dodaj adres IP do tej listy.

Już kiedyś na tym hostingu łączyłem inną baze danych więc wydaje mi się że chyba nie ma

JohnyReaper
JohnyReaper

Problem rozwiązany. Tak czy siak dzięki wszystkim za pomoc.