Problem z DNS’ami

Zombie
directadmin
Juraso
Juraso

Witam, mam pewien problem z dnsami, a mianowicie czekam już 3 może 4 dni na ustanowienie dnsów przez lvlup ale nadal nic, wchodząc do direct panelu dodałem domenę z dopiskiem hostmc.pl lecz problem w tym że od tych 3 może 4 dni gdy próbuję połączyć się ze stroną po tej domenie wyskakuje mi błąd że nie znaleziono serwera dns

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ustawiłeś poprawne ns1.lvlup.pro czy jak to tam jest? Może popełniłeś literówkę. Pamiętaj, zmiana DNS trwa do 72h, czyli de facto powinno już działać.

Juraso
Juraso

wszystkie dnsy automatycznie mi ustawiło, wyglądają one tak undefined

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czyli raczej wszytko jest dobrze. Do 72h po ustawieniu tych DNS powinny działać. Odczekałeś tyle? Domena do jakasnazwa.pl a subdomena to cos.jakasdomena.pl, ty dodałeś subdomenę nie domenę. Moze w tym też jest błąd.

Juraso
Juraso

używam darmowej subdomeny hostmc.pl, i tak odczekałem 72h nawet grubo ponad tyle i nadal nic

KubsoN
KubsoN

Mam to samo.

Fizzy
Fizzy

Ten sam problem tylko z moją domeną :(

LinGruby
LinGruby Pionier

A próbowaliście @Juraso @Fizzy zmienić serwery DNS czy w panelu www to nie wykonalne?

Tak gdybam bo nigdy nie korzystałem z panelu ;-)

a serwery ns1.hostmc.pl i ns2.hostmc.pl działają bo sprawdzałem przed chwilą

koweq
koweq

U mnie to samo, zwykle automatycznie to działa a teraz przez jakiś czas niby działa aleee jednak nie :/

Juraso
Juraso

Nie wiem co się dzieje na tym hostingu, ale dzieje się coś dziwnego. Wczoraj dnsy jakimś cudem zaczęły działać, dzisiaj próbuje wejście na stronę a tutaj boom nie można znaleźć serwera DNS, nie wiem kto się bawi ale na to wygląda

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wszystko zależy od Twojego usługodawcy i przeglądarki - cache DNS, cache przeglądarki etc. Należałoby wyczyścić pamięć cache przeglądarki i zobaczyć. W Windowsie można "wyczyścić" pamięć cache DNS wpisując w CMD następującą komendę:

ipconfig /flushdns

lvlup.pro wykonało swoje zadanie - DNSy mówią, że strona jest hostowana na hostingu WWW, ale przeglądarka lub/i Twój usługodawca być może nie.

Moja strona cały czas działa, nie mam żadnych problemów. WWW mam już od 6 miesięcy (jeszcze 10 msc ważności 😛) Domenę posiadam też na lvlup.pro - nigdy nie miałem problemów.

Juraso
Juraso

Dzieje się coś dziwnego, w nocy na stronę mogę wejść normalnie, lecz za dnia nie wynajdaju mi już serwerów DNS 😕

koweq
koweq

niestety komenda nic nie zmieniła - nadal z jakiegoś powodu nie mogę wejść na swoją stronę

EDIT: jednak już działa :D