Problem z dostępem do witryny w sieci domowej, na niektórych wirtualnych maszynach w Proxmox

Pytania i problemy
zarządzanie, www, kvm, proxmox
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Cześć, dziś to ja przychodzę z pewną sprawą.

Otóż mam nietypowy problem z niektórymi maszynami wirtualnymi na domowym serwerze. Konkretnie chodzi o to, że (w największym uproszczeniu) vm-ki ze środowiskiem graficznym nie mają dostępu do konkretnego serwera www w innej podsieci. Jak pisałem, to duże uproszczenie, bo sam fakt posiadania gnoma na linuxie raczej nie powoduje jakichś spektakularnych zmian w firewallu.

Adres witryny, na którą chciałbym wejść: http://10.10.5.2:2080. A tutaj zrzuty ekranów z vm-ek, które nie sprawiają problemu. Testowałem, używając po prostu wgeta, by pobrać index.html.

(pve - serwer domowy) image|614x163

(samba - wirtualna maszyna z udziałami sieciowymi) image|613x177

A tutaj zrzut ekranu z Windowsa, który nie łączy. Jak widać, próbowałem wyłączenia zapory sieciowej oraz dodawania do niej reguły na wychodzące połączenia. image|690x468

Jest i również inna maszyna wirtualna z Windowsem. image|378x109

Myślałem, że to przez różne udziwnienia Windowsa. Jednak pulpitowe Ubuntu również sobie nie radzi. image|413x100

Opcja firewalla w Proxmoxie jest wyłączona. Jak pisałem wyżej, on sam ma nawet działający dostęp. Ma ktoś pomysł, o co może chodzić?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Często interfejs graficzny ma inne domyślne ustawienia sieciowe. Strzelam, że VMki bez GUI mają manualną konfigurację a te z GUI mają automatyczną po DHCP. To by oznaczało, że adres bramy może się różnić a co za tym idzie routingi są inne i nie gada poza swoją siecią z nimi.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.