Problem z instalacją Debiana 9 - Błąd z eth0

Zombie
vps, zarządzanie, sieć, debian
Marcelek
Marcelek

Witam mam taki problem, otóż kiedy wpisuje komendę: ifup eth0 to wyskakuje mi błąd Cannot find device "eth0" failded to bring up eth0

kubus
kubus

eth0:0 może?

tirex
tirex

Rozumiem, że próbujesz wpisać te komendy podczas instalacji systemu? Jeśli tak, to musisz zrobić wstępną instalację (wybrać język, poczekać na załadowanie wszystkich niezbędnych pakietów i poczekać aż instalator znajdzie wszystkie urządzenia). Najlepiej wpisać te komendy po próbie uzyskania połączenia przez instalator (sam tak robiłem).

Marcelek
Marcelek

Pomógl byś mi zainstalować debiana 9? Bo bawie się z tym od kilku dni bo caly czas nie mam dostepu do internetu albo serwer lustrzany nie dziala

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

[code]ifconfig[/code] i zobaczysz listę

Marcelek
Marcelek

ifconfig mi nie dziala

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Coś się wyświetla?

Marcelek
Marcelek

blad ze nie ma tej komendy

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jaka dystrybucja?

Marcelek
Marcelek

debian 9

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie jestem pewny, ale sprawdz [code]ip a[/code] ew. z tego co pamiętam można jeszcze zainstalować [code]apt install net-tools[/code]

Marcelek
Marcelek

A podczas instalacji wpisujac route add (IP) dev eth0 to wyskakuje mi blad ze nie znaleziono urzadzenia

(Podczas instalacji przy wybieraniu jezyka klikam ALT F2 klikam entar to wpisuje i wyskakuje wlasnie ten blad

Marcelek
Marcelek

Witam, Mógł by mi ktoś pomóc zainstalować debian 9? Chodzi mi dokladnie o ustawienia sieci bo caly czas albo cos zle albo nw co

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie twórz kolejnego tematu, bo jeszcze niepotrzebnego ci bana dostaniesz. Prosze o złączenie wszystkiego w jeden.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Złączyłem obydwa wątki. Tutaj również kieruje ostrzeżenie do @Marcelek aby zapamiętał zasadę 1 sprawa = 1 wątek ewentualnie kilka ściśle powiązanych spraw w jednym wątku.

Miłego dnia :slight_smile:

Marcelek
Marcelek

Ok, przepraszam :slight_smile:

To jak pomoże mi ktoś zainstalowaniem tego debiana?

Marcelek
Marcelek

Pomoże ktoś!!!

Kiedy wpisze ifup ens18 (eth0 na debian 9 nie dziala) to wyskakuje mi bład RTNETLINK answers: File exists ifup: failed to bring up ens18

a kiedy wpisuje ifdown ens18 ifdown: interface ens18 not configured

Config interfaces:

The loopback network interface

auto lo iface lo inet loopback

The primary network interface

auto ens18 iface ens18 inet static address 91.121.57.123 netmask 255.255.255.255 broadcast 91.121.57.123 post-up route add 164.132.203.254 dev ens18 post-up route add default gw 164.132.203.254 post-down route del 164.132.203.254 dev ens18