Problem z instalacja forum na VPS /admin/install/index.php

Zombie
Wilhelm
Wilhelm

Witam mam spory problem z moją maszyną VPS.

Nie bawiłem się z nią 2 lata i była bardzo zaśmiecona, więc postanowiłem ją "odremontować". Zainstalowałem Ubuntu 16 i tutaj zaczęły się problemy ponieważ ubuntu samo w sobie instaluje np PHP 7 z domyślnymi ustawieniami.

Czym to się skończyło dla mnie?

  1. MySQL nie odbierało połączeń zewnętrznych ze względu na brak takiej możliwości ze strony Apache.

  2. MySQL miał ograniczone możliwości co nie pozwalało praktycznie na żadną pracę na nim w formie import, eksport.

  3. Serwer strony to /var/www/html - Z czego większość skryptów to /var/www lub /var/www/public_http - co skutkuje owymi problemami z instalacją.

  4. Co bym nie czytał w internecie to u mnie takich plików nie ma i poradnik jest nic nie wart.

  5. Apache blokował plik .htaccess

  6. Po wpisaniu domeny wyświetlał się tylko i wyłącznie plik index.html

  7. Tego nie jestem pewien ale forum ma problem z HMOD`ami i plikami.

Do rzeczy, na wstępie mówię że zmiana silnika na inny nie wchodzi w grę z wielu powodów. Co chcę zrobić na forum? Zainstalować pliki IP.Board. Co robię i jak to robię opiszę poniżej.

Chcę też powiedzieć że gdy próbowałem sprawdzić poprawność systemu wrzuciłem pliki MyBB po wpisaniu adresu strony w przeglądarkę popranwie wyskoczyła mi instalacja strony MyBB co świadczy o tym że np MyBB by bez problemu dało się zainstalować i że php działa poprawnie.

Wrzuciłem pliki IP.Board niestety retail do katalogu /var/www/html. Następnie przypisuje im odpowiednie hmody.

Połowę z listy hmodów nie mam ponieważ w całym google nie ma jednego poradnika do jednej paczki, nie wiem co z tym google nie tak... Forma silnika to 3.4+, formalnie po wpisaniu adresu strony powinienem mieć instalację jak w przypadku MyBB lecz jednak tak się nie dzieje. Więc idę analogicznie do folderu instalacyjnego, forum/admin/install. Wszystko w przeglądarce widzę w formie drzewka co sugeruje że uprawnienia HMOD mam prawidłowe, lecz instalacja się nie rozpoczyna, widzę to drzewko.

Więc próbuję analogicznie iść dalej forum/admin/install/index.php i otrzymuję komunikat "Ta strona nie działa", "HTTP ERROR 500".

Szczerze borykam się z tym od 2 dni, nabawiłem się migreny i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Nie mogę znaleźć plików jakie ja pamiętam że się instalowało google po 2 latach jak by usunęło wszystkie wątki, nie ma działających poradników z plikami i nie ma też nic o moich problemach. Każda sugestia mile widziana... Próbowałem już niemal wszystkiego. Nie wiem czy dalej PHP leci w uja czy co ale na prawdę nie mam już pomysłów i stron w google.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.